53 produkty wycofane ze sprzedaży z powodu skażenia bakteriami. Wśród nich jedne z najpopularniejszych marek

Firma Lyons Magnus dobrowolnie wycofuje 53 produkty ze sprzedaży z powodu potencjalnego skażenia bakteryjnego.

„Każdy, kto ma w swoim posiadaniu wycofany produkt, powinien go natychmiast wyrzucić lub zwrócić w miejscu zakupu w celu uzyskania zwrotu pieniędzy”, napisali przedstawiciele Lyons Magnus w oświadczeniu.

Wycofanie obejmuje pewne partie napojów i alternatyw produktów mlecznych, płynnej kawy, suplementy diety dla dzieci, koktajle proteinowe, koktajle odżywcze i zagęszczone płyny.

Produkty objęte wycofaniem obejmują niektóre marki Oatly, Stumptown, Glucerna, Intelligentsia, Aloha, Kate Farms i Premier Protein.

Jak podali przedstawiciele firmy skażenie może pochodzić od Cronobacter sakazakii. Jest to ta sama bakteria, która na początku tego roku zatrzymała produkcję mleka modyfikowanego dla niemowląt Abbott.

Według Centrum Kontroli Chorób i Zakażeń Cronobacter to bakteria, którą można znaleźć w produktach suchych i wodzie ściekowej. Infekcja może być szczególnie niebezpieczna u niemowląt, osób powyżej 65 roku życia oraz osób z osłabionym układem odpornościowym. Objawy obejmują gorączkę, zapalenie opon mózgowych i drgawki u niemowląt.

 

Firma oraz Agencja ds. Żywności i Leków opublikowały pełną listę wycofanych produktów, która jest dostępna na stronie FDA – https://www.fda.gov/safety/recalls-market-withdrawals-safety-alerts/lyons-magnus-voluntarily-recalls-53-nutritional-and-beverage-products-due-potential-microbial

Pytania można kierować dzwoniąc do firmy pod numer 1-800-627-0557 lub odwiedzając ich witrynę internetową.

ZJ

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię