9 sposobów na odnalezienie swojej pasji

Wiele osób, obciążonych codziennymi obowiązkami i pogonią za kolejnym dolarem nie zadaje sobie trudu, aby pasję swojego życia znaleźć. Inni próbują, ale szybko się zniechęcają.

Pasja nadaje sens życiu. Prowadzi do radości, spełnienia i lepszego życia. Odkrywając pasję poznajemy siebie dlatego warto włożyć trochę wysiłku, aby ją znaleźć.

 

Oto co radzą eksperci, tym którzy szukaj życiowej pasji:

Pielęgnuj samoświadomość

Samoświadomość to poznawanie siebie. Jeśli chcesz lepiej poznać siebie znajdź odpowiedź na poniższe pytania:

  • Co sprawi mi radość?
  • Jak się czuję, kiedy wykonuję te czynności?
  • Jakie rzeczy lubię robić?
  • Jakie są moje wartości i przekonania?
  • Jakie są moje mocne strony?
  • Co daje mi energię i ekscytację?
  • W co lubię sie angażować?

Rozważ co cię inspiruje

Zwróć uwagę na wszystko w twoim życiu. Może to być najmniejsza rzecz, nie musi to być nic wielkiego. Eksperci doradzają, aby przez tydzień spisywać wszystko co robisz i jakie uczucia są z tymi rzeczami związane.

Rozważ co ma największe znaczenie

Jakie chwile w twoim życiu mają największe znaczenie? Które rzeczy daj ci zadowolenie i uśmiech na twarzy? Pomyśl o życiu codziennym, karierze, rodzinie, edukacji.

Praktykuj uważność

Uważność rozwija umiejętność skupiania uwagi. To bycie obecnym we wszystkim co robimy i myślimy. Bycie świadomym. Bez tej świadomości nie jest możliwe poznanie swoich pasji.

Pielęgnuj pewność siebie

Jeśli czujesz się dobrze z samym sobą jesteś na dobrej drodze. Pewność siebie zwiększa wiarę w swoje umiejętności i podejmowane decyzje. Pomaga zdobywać nowe umiejętności i odnosić sukcesy.

 

Niższy poziom stresu

Pasja obniża stres. Osoby, które wykonują czynności, które są ich pasją mają niższy poziom stresu w życiu. Jeśli czynności które wykonujesz mało cię stresują jesteś na dobrej drodze odnalezienia pasji.

Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym

Eksperci twierdzą, że równowaga między życiem zawodowym a prywatnym jest potrzebna tylko wtedy, gdy twoja praca lub obowiązki  i czynności wykonywane nie są twoją pasją. Kiedy podążasz za pasją, twoje życie jest w równowadze.

Uwolnij swoją kreatywność

Kreatywność pomoże ci w znalezieniu pasji.  Kreatywność pomaga rozwinąć twoje zasoby rozwojowe. Zastanów się nad swoimi talentami, umiejętnościami. Pamiętaj, że nie musisz być w czymś najlepszy, aby pasjonować się tym i aby ta czynność sprawiała ci przyjemność. Tak długo, jak lubisz wykonywać daną czynność i przynosi ci ona spełnienie może ona być twoją pasją.

Bujane krzesło

Autor Tony Robbins sugeruje wykonanie testu o nazwie bujane krzesło. Wyobraź sobie siebie, gdy masz 90 lat. Siedzisz w bujanym fotelu i wspominasz swoje życie. perspektywy czasu zastanawiasz się nad tym, co było najważniejsze. Jaki jest twój największy żal? Za jaką pasją chciałbyś podążać? Czego żałujesz, że nie doświadczyłeś?

ZJ

19 sprawdzonych sposobów na walkę z bezsennością

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię