Dziwidło Riviera – właściwości i działanie

Amorphophallus Konjac, dziwidło riviera jest często nazywany najdziwniejszą rośliną świata ze względu na swój wygląd. Konjac to gatunek roślin należących do rodziny obrazkowatych.

Rośliny te, głównie występujące w lasach tropikalnych i klimacie tropikalnym, charakteryzują się kwiatostanem w formie kolby. Od setek lat konjac używany jest w medycynie tradycyjnej, wyrobu makaronów i jako suplement diety.

Konjac z gatunku amorphophallus pochodzi z Chin, ale również rośnie w Japonii, Korei Południowej i innych krajach południowo-wschodniej Azji i zawiera substancje olejkowe stymulujące wydzielanie śliny.

Wśród najczęściej wymienianych korzyści zdrowotnych spożywania dziwidło riviera są:

Poprawia metabolizm

Konjac zwiększa swoją objętość w żołądku. Zawiera duże ilości błonnika o nazwie glukomannan. Polisacharyd ten rozpuszczalny jest w wodzie i rozkłada się dopiero w jelitach, pomaga w hamowaniu łaknienia i daje uczucie sytości. Odchudza, poprawia metabolizm.

Zapobiega zaparciom

Badania wykazują, że glukomannan może pomóc w zapobieganiu zaparciom po dodaniu go do diety o niskiej zawartości błonnika. Nie tylko zapobiega zaparciom, ale również zwiększa ilość bakterii probiotycznych w kale.

Wspomaga układ sercowo – krwionośny

Glukomannan zawarty w konjac obniżyło poziom cholesterolu całkowitego, a także złego cholesterolu i trójglicerydów. Naukowcy twierdzą, że wystarczą 3 gramy dziennie, aby nasze ciało odczuło poprawę.

Poprawia zdrowie skóry

Konjac może zmniejszyć trądzik, reakcje alergiczne, gojenie się ran i poprawić ogólne zdrowie skóry. Badania pokazuję, że suplementy glukomannanu mogą sprzyjać gojeniu się ran poprzez wspieranie układu odpornościowego.

Działa antybakteryjnie

Konjac ma właściwości antybakteryjne. Szczególnie wykorzystywany jest w zdrowiu jamy ustnej, zwalczaniu bakterii i czyszczeniu zębów.

Liście kalafiora – jadalne i zdrowe

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię