Apple zbliża się do przełomowego momentu! Miliard subskrybentów to jest coś!

apple

Według ostatnich raportów, Apple zbliża się do przełomowego momentu, w którym liczba płatnych subskrypcji przekroczy miliard. Według analityków, gigant technologiczny z Cupertino nadal zwiększa liczbę swoich subskrypcji, co wynika głównie z rosnącej popularności usług Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade i iCloud.

Podczas ostatniego spotkania z akcjonariuszami na którym omawiano wyniki finansowe ostatniego kwartału, Tim Cook powiedział że obecnie użytkownicy wykupują 975 milionów subskrypcji. Analiza przewiduje, że Apple osiągnie próg miliarda płatnych subskrypcji między październikiem a grudniem 2023 roku.

Nie tylko popularność usług Apple przyczynia się do tego wzrostu – firma również rozwija swoje portfolio usług, co zachęca użytkowników do wykupienia kolejnych subskrypcji. Na przykład, w 2022 roku Apple wprowadziło nową usługę o nazwie „Apple One”, która pozwala użytkownikom łączyć kilka subskrypcji w jednym pakiecie za niższą cenę.

Przejście miliardowej granicy będzie ogromnym osiągnięciem dla Apple, a jednocześnie potwierdzi, że strategia firmy, polegająca na oferowaniu coraz większej liczby usług, jest skuteczna. Z punktu widzenia inwestorów, rosnąca liczba subskrypcji to również dobry znak, ponieważ usługi są bardziej przewidywalne niż sprzedaż sprzętu, co pozwala na stabilny wzrost przychodów.

Ten gadżet sprawi, że podróżowanie będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię