AstraZeneca przetestowana w USA – co wykazały testy?

fot.YouTube

Przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych testy wykazały, że szczepionka AstraZeneca jest skuteczna i bezpieczna. Koncern zapowiedział złożenie w Federalnej Agencji Żywności i Leków wniosku o zatwierdzenie preparatu. Może to nastąpić już w przyszłym miesiącu.

Największe z dotychczasowych, bo obejmujące 32 tysiące uczestników testy wykazały, że AstraZeneca zapobiega 79% symptomatycznych przypadków Covid-19. W zapobieganiu ciężkim przypadkom choroby i hospitalizacji skuteczność preparatu jest stuprocentowa. Szczepionka okazała się efektywna we wszystkich grupach wiekowych i demograficznych.

 

Przeprowadzone w USA testy mogą zwiększyć zaufanie do AstraZeneca, które zostało nadszarpnięte, gdy wiele państw europejskich wstrzymało szczepienia. W samych Stanach Zjednoczonych szczepionka może okazać się jednak niepotrzebna bowiem Amerykanie mają zabezpieczoną wystarczającą liczbę dawek trzech innych szczepionek – Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson.
W ubiegłym tygodniu rząd USA poinformował, że przekaże 4 miliony dawek z własnych zapasów Kanadzie i Meksykowi. Biały Dom przyznał, że toczą się także rozmowy z innymi krajami, choć nie ujawniono z którymi.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię