Biały Dom: będziemy kontynuować wspieranie Ukrainy

Stany Zjednoczone zapowiedziały kontynuowanie wsparcia Ukrainy w walce z rosyjską agresją.

Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre oświadczyła, że działania Rosji zagrażają porządkowi międzynarodowemu. Jean-Pierre nie chciała jednak komentować sukcesów ukraińskiej kontrofensywy.

 

Podczas briefingu na pokładzie prezydenckiego samolotu Air Force One Karine Jean-Pierre powiedziała, że Biały Dom pozostawia stronie ukraińskiej wypowiedzi na temat przebiegu ofensywy. „Ale jasne jest, że Ukraińcy dzielnie walczą w obronie swojego kraju by odzyskać terytorium. Będziemy kontynuować wspieranie Ukrainy by mogła odnieść sukces na polu bitwy. To jest nasz cel” – powiedziała.

Rzeczniczka Białego Domu przypomniała, że USA ogłosiły w ostatnich tygodniach kolejne dwa znaczące pakiety pomocy wojskowej dla Kijowa i koordynują wsparcie dla Ukrainy z ponad 50 krajami. Jean-Pierre dodała, że rosyjska agresja stanowi zagrożenie dla porządku międzynarodowego i stabilności na całym świecie. „Działania Rosji otwierają drzwi do agresji w innych miejscach” – dodała rzeczniczka Białego Domu.

 

Karine Jean-Pierre wyraziła wdzięczność politykom obu partii za bezprecedensowe wsparcie finansowe i militarne Ukrainy i zaapelowała o uchwalenie dodatkowych funduszy na ten cel.

IAR

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię