Bill Gates o „szalonych” teoriach spiskowych na temat pandemii

fot. print screen/ You Tube/ Reuters

Bill Gates jest zaskoczony „szalonymi” teoriami spiskowych na jego temat, które rozprzestrzeniają się w mediach społecznościowych podczas pandemii COVID-19. Chce zbadać o się za nimi kryje.

Gates zauważył, że miliony postów i „szalone teorie spiskowe” o nim i o głównym amerykańskim ekspercie ds. chorób zakaźnych Anthonym Fauci’m zalazły w ostanim czasie internecie. „Nigdy nie przypuszczałbym, że ja i doktor Fauci będziemy uwikłani w takie nikczemne teorie”  – powiedział Gates w wywiadzie dla agencji Reuters. „Jestem tym bardzo zaskoczony. Mam nadzieję, że to się zmieni”

Na początku kryzysu zdrowotnego Fundacja  Billa i Melindy Gates zobowiązał się do przekazania co najmniej 1,75 miliarda dolarów na walkę z pandemię COVID-19. Obejmuje to wsparcie dla niektórych producentów szczepionek, diagnostykę oraz wspieranie potencjalnych metod leczenia.

 

Ciężko nie zauważyć, że od początku pandemii przez internet i media społecznościowe przewijają się tysiące teorii spiskowych, podsycając dezinformację na temat koronawirusa, jego pochodzenia i motywów, które kierują osobami pracującymi nad jego zwalczaniem.

Miłośnicy teorii spiskowych uważają, że Fauci i Gates stworzyli pandemię, aby mieć kontrolę nad ludzkością, chcą czerpać zyski z rozprzestrzeniania się wirusa, a szczepionki wykorzystują do wszczepiania ludziom mikrochipów, które można śledzić.

„Czy ludzie naprawdę wierzą w te rzeczy?” – zapytał Gates. „Będziemy musimy zrozumieć dlaczego się tak dzieje i jak możemy to zminimalizować?”.

Gates pochwalił dokora Fauci i Francisa Collinsa, szefa Narodowego Instytutu Zdrowia. Podkreślił, że są to „inteligentni” i „wspaniali ludzie” i czeka z niecierpliwością na efekty ich pracy pod nową administracją prezydenta Joe Bidena. Dodał, że za rządów administracji Donalda Trumpa „czasami czuł się tak, jakby byli jedynymi zdrowymi ludźmi w rządzie USA”.

„Jestem podekscytowany zespołem, który Biden wybrał, aby zażegnać kryzys spowodowany przez pandemię koronawirusa”–  powiedział Gates. Wyraził również swoje zadowolenie, że pod rządami Bidena, Stany Zjednoczone ponownie dołączyły do Światowej Organizacji Zdrowia.

AL

źródło:Reuters

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię