Bratnie i siostrzane dusze – czym są?

Każdy z nas marzy i spotkaniu „bratniej duszy”. Co kryje się pod tym tajemniczym określeniem? Jak się zorientować, że właśnie trafiliśmy na taką osobę? Znaki mogą być różne, jednak jest tu kilka cech wspólnych. I im przyjrzymy się bliżej.

Pokrewieństwo dusz

Nowo spotkana osoba wydaje się znana od lat? Łączy Was podobne poczucie humoru, spojrzenie na świat? Wyznajecie takie same wartości? Rozumiecie się w pół słowa lub bez słów? Duża szansa, że jesteście swoimi bratnimi, czy też siostrzanymi duszami. Bez względu na płeć i rodzaj Waszej znajomości. Niektóre osoby przyciągają się jak magnes. Jeżeli po ochłonięciu z pierwszych emocji dotyczących nowo poznanej osoby, nadal czujemy silną więź, bardzo prawdopodobne, że spotkaliśmy pokrewną duszę. Z takich znajomości często powstają trwałe przyjaźnie i związki, oparte na solidnych fundamentach.

 

Pokrewieństwo dusz często wynika z podobnego modelu wychowania i życiowych doświadczeń. To one hartują i nadają ostateczny kształt osobowości. Stąd też wynika poczucie patrzenia w jednym kierunku i intuicyjnego udzielania wsparcia, kiedy druga osoba go potrzebuje. Pokrewne dusze rozumieją się bez słów – czują „przez skórę” czego potrzeba ich duchowemu bliźniakowi. Bratnia dusza nie oznacza jednak „drugiej połówki” – każdy z nas jest kompletną całością i bardziej trafne byłoby porównywanie tu do dwóch pasujących kawałków puzzli.

Choć najczęściej bratnią duszą kobiety określają swoich wymarzanych partnerów, to pojęcie nie ogranicza się do miłości erotycznej. Bratna dusza to też najlepszy przyjaciel, czy przyjaciółka najczęściej właśnie nimi są. Osoby wierzące w reinkarnację uważają takie znajomości za karmiczne i ciągnące się przez wiele wcieleń. Tym osadzonym w życiu doczesnym wystarcza poczucie bliskości, zrozumienia i „nadawania na takich samych falach”.

Rozmowa powie Ci wszystko

Jak poznać bratnią duszę? Rozmawiając. Wymieniając poglądy. Kiedy myślicie podobnie, a w razie różnic nie pojawia się negatywne napięcie, ale zaciekawienie, jest dusza szansa, że zaczyna się rodzić pokrewieństwo dusz. Na duchowego bliźniaka możesz też zawsze liczyć. Nieważne, jak długo się znacie i na czym polega Wasza rodząca się relacja. Jeżeli masz gorszy czas, otrzymasz wsparcie. Kiedy cieszysz się sukcesami, możesz liczyć na szczerą radość bratniej duszy. Tu nie doświadczysz zawiści, czy zazdrości.

Zdaniem psychologów, bratnie dusze, to osoby, po prostu bardzo do siebie podobne. Może się zdarzyć, że pojawi się podobna gestykulacja, okrzyki zachwytu będzie słychać w jednym momencie i niezależnie od siebie. Kiedy dwie takie osoby znajdą się w większym gronie, czasem pozostałym wydaje się, że porozumiewają się jakimś niedostępnym dla reszty kodem. Mogą nim być spojrzenia, zaczynanie zdania w jednym momencie, wybuchy śmiechu w sytuacjach, w których inni pozostają poważni.

 

Bratnia dusza, to przede wszystkim przyjaciel. Osoba wspierająca i szanująca wybory, nawet kiedy się z nimi nie zgadza. Osoba dająca przestrzeń duchowemu bliźniakowi – nieważne, czy w relacjach partnerskich, czy koleżeńskich, przyjaźń zawsze jest silnym fundamentem.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię