12 cech autentycznych, niezakłamanych ludzi

Warto mieć grupę prawdziwych, niezakłamanych i czasami szczerych do bólu przyjaciół wokół siebie. Na takich ludziach zawsze można polegać, że bez obwijania w bawełnę powiedzą ci prawdę bez względu na to jak dobrze oni wypadną w twoim świetle.

W czasach poprawności politycznej i płytkich znajomości nie jest łatwo spotkać na swojej drodze autentycznego, prawdziwego człowieka. Grupę tych ludzi wyróżnia kilka nawyków i cech charakteru. Oto 12 z nich:

 

1. Nie starają się, aby ich wszyscy lubili

Są tym kim są. Albo są lubieni za to kim są, albo nie.  Nie żyją przeciw sobie, aby spodobać się innym. Często podejmują mniej popularne, ale właściwe decyzje nawet jeśli wiedzą, że nie przyniesie im to klepania po plecach.

2. Nie popisują się

Nie popisują się przed innymi, nie próbują szukać uwagi innych czy pokazać, że są ważni.

3. Nie wydają wyroków

Posiadają swoje opinie, ale nie są wyrocznią. Mają wiele do powiedzenia, ale są otwarci na wysłuchanie poglądów innych.

4. Podążają własnymi ścieżkami

Wiedzą kim są i czego chcą. Podążają własnymi ścieżkami, których wybór pochodzi z ich wnętrza a nie z życia innych.

5. Robią to co uważają za właściwe

Robią to co według nich jest słuszne i właściwe. Żyją swoim życiem i według swoich zasad oraz wartości. Nie przejmują się tym, że ich droga może być mniej popularna lub nie spodobać się innym.

6. Dzielą się sukcesami

Autentyczni ludzi nie boją się, że kto przyćmi ich osobę. Są wystarczająco pewni siebie i swoich umiejętności, aby bez problemu dzielić się z innymi zasobami, ofertami, wiedzą czy uznaniem.

7. Materializm jest im nieznany

Rzeczy materialne nie są im potrzebne do szczęścia. Ich szczęście pochodzi z wewnątrz, poczucia spełnienia, wypełnienia postawionych sobie celów oraz przyjaciół i rodziny.

8. Można im zaufać

Nie plotkują, nie kłamią. Zawsze powiedzą ci prawdę i dotrzymają danego słowa.

9. Praktykują to co mówią

Nie są hipokrytami i nie kierują się własnym ego. Nie mówią jednego a robią coś innego. Żyją i praktykują zasady, które wprowadzają lub według których uważają, że inni powinni żyć.

10. Nie przechwalają się

Chwalenie, przechwalanie się, wywyższanie się są im nieznane. Wiedza kim są, znają swoje osiągnięcia i mocna strony. Są pewni swoich dokonań i sukcesów oraz wiedzy.

11. Mówią co myślą

Nie wahają się głośno mówić swoich opinii, dzielić pomysłami czy przemyśleniami. Jeśli prawda może zaboleć lub nie chce się jej słyszeć, lepiej nie pytać ich o opinię.

12. Przyznają się do błędów

Większości z nas przychodzi to z dużym problemem. Niezakłamani nie mają z tym problemu, gdyż w życiu kierują się prawdą wewnętrzną. Są szczerzy wobec siebie i wobec innych.

5 powodów przez które ludzie są dla nas niemili

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię