5 powodów przez które ludzie są dla nas niemili

Nie każda ze spotykanych osób jest dla nas miła i sympatyczna. Niestety zdarzają się tacy, którzy od razu na pierwszy kontakt wydają się antypatyczni i niemili dla nas.

Oto pięć powodów przez które ludzie mogą być dla nas niemili.

1. Nie lubią samych siebie

Tylko osoby, które akceptują siebie mogą w pełni akceptować innych. Jeśli ktoś nie lubi siebie i widzi w sobie jedynie wady, również w spotykanych osobach będzie doszukiwał się wad i z tego powodu może być dla nich niemiły. Kluczem do równowagi i pozytywnych relacji z innymi jest akceptacja samego siebie i dobra relacja z samym sobą.

2. Zazdroszczą nam

Jeden z najczęstszych powodów przez które jesteśmy traktowani wrogo, albo przynajmniej nieprzychylnie. Zazdrościć można wszystkiego, rodziny, domu, samochodu, stanowiska, kariery, bogactwa. To wszystko wpływa na sposób, w jaki jesteśmy postrzegani. Niestety często wpływa negatywnie.

3. Mają własne trudne doświadczenia życiowe

Każdy z nas niesie ze sobą swoją własną historię życia. Wiele osób ma własne trudne doświadczenia życiowe, które determinują ich relacje z innymi ludźmi. Często są to relacje nacechowane złością, frustracją, własnym poczuciem nieszczęścia, które projektowane jest na inne osoby z otoczenia.

4. Budują barierę ochronną

Ci którzy są niemili dla innych, są bardziej niedostępni, a tym samym bardziej bezpieczni w swojej skorupie. Wybierają taką swoją drogę, aby nikt nie wchodził w ich przestrzeń, gdyż w gruncie rzeczy mogą się czuć zagubieni i zagrożeni. Postawa obronna uprzedza ewentualne ataki z zewnątrz.

5. Frustracja, poczucie klęski

Życiowe niepowodzenia, frustracja, klęski, mogą bardzo rzutować na to jak dana osoba traktuje innych. Po części to, że ktoś jest nie miły dla innych, może mieć swoje źródło w życiowych rozczarowaniach i klęskach, poczuciu nieszczęścia.

Łatwe sposoby na poprawę pamięci i koncentracji.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię