CNN opublikowało miejsca warte odwiedzenia w 2023 roku. Polska na liście

Polska znalazła się wśród 23 propozycji wakacyjnych wyjazdów w rankingu CNN.

W artykule opublikowanym na stronach internetowych amerykańskiej telewizji zwrócono uwagę nie tylko na nowo otwarte restauracje i hotele, w tym jeden znajdujący się w pobliżu Starówki, a oferujący królewski komfort. „Powodem, dla którego powinno się odwiedzić w 2023 roku Polskę nie są luksusowe apartamenty, lecz chęć okazania wsparcia krajowi, który solidaryzuje się z Ukrainą, na którą napadła Rosja” – napisano w artykule.

Wspólna granica z Ukrainą oznacza, że Polska przyjęła najwięcej ukraińskich uchodźców spośród wszystkich krajów, które wyciągnęły pomocną rękę z chwilą rosyjskiej agresji. „Niezależnie od tego, czy chcesz spędzić wakacje w iście królewskim pałacu w Warszawie albo wyskoczyć na kilka dni do Krakowa, Gdańska, Wrocławia albo Poznania albo zaszyć się w lasach, nad jeziorami albo w górach – masz okazję zrobić dobry uczynek tylko poprzez spędzenie wakacji w Polsce” – czytamy w artykule.

Wśród innych propozycji znalazły się między innymi Zachodnia Australia, Liverpool, Laos, Bogota w Kolumbii oraz dolina Mustangu w Nepalu.

IAR

Floryda – fakty i ciekawostki na temat Sunshine State

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię