Czarna lista tematów zakazanych na święta

Czas świąt to czas kiedy spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi. Powinien być to przede wszystkim czas radości i miłości. Ale nie zawsze i nie dla każdego takim jest.

 

Czasem kilka słów wypowiedzianych w kierunku najbliższej osoby potrafi zepsuć tę magię. Najczęściej padają one podczas składania życzeń.

Jakich życzeń unikać?

„Znajdź sobie kogoś”

Jeśli masz krewnego, który od lat nie znalazł sobie drugiej połówki, życzenie mu właśnie tego może być dużym faux-pas. Nie zawsze przecież wiemy, jaki jest powód takiej, a nie innej sytuacji. Może to naprawdę zdołować osobę, na której nam zależy.

„Kiedy dziecko?”

To samo się tyczy życzeń szybkiego zamążpójścia lub spłodzenia dziecka. Wiele kobiet i mężczyzn boryka się w dzisiejszych czasach z problemem bezpłodności. Dla większości jest to powód do wstydu, oczywiście niepotrzebnie, ale jest, jak jest. Życzenie potomka w takiej sytuacji naprawdę może zaboleć. A przecież chcemy czas świąteczny spędzić jak najmilej.

„Obyś schudła”

Każdy ma też w rodzinie osobę z nadwagą, lub po prostu niemieszącą się w dzisiejszych kanonach piękna. Życzenie schudnięcia takiej osobie, jest na szczycie życzeń, których powinniśmy unikać. Nadwaga nie musi zawsze wynikać z nadmiernej ilości spożywanych pokarmów, może być wynikiem choroby, stresu, a nawet jeśli nie jest to i tak takie słowa nigdy nie zostaną potraktowane jako miłe

„Znajdź lepszą pracę”

Życzenie komuś znalezienia lepszej pracy też może być bardzo nietrafione. Może dana osoba wcale nie szuka, albo nie potrzebuje lepszej pracy, a żyje mu się dobrze tak jak dotychczas?

Warto znać swoich bliskich i na co dzień utrzymywać relacje. Jeśli tak będziemy postępowali, to na pewno nie zdarzy nam się nie trafić z serdecznościami, czy wręcz kogoś urazić. Zadbajmy, aby te święta były idealne. Wesołych Świąt!

Przedziwne tradycje świąteczne w USA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię