Donald Trump rozważa utworzenie własnej platformy społecznościowej

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oświadczył, że rozważa utworzenie własnej platformy mediów społecznościowych po tym, jak jego prywatne konto na Twitterze zostało całkowicie zablokowane.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji urzędujący prezydent prowadzi również rozmowy o współpracy z innymi serwisami internetowymi. Zgodnie z jego zapowiedzią konkretnych decyzji można spodziewać się już niedługo.

Zablokowanie prezydenckiego konta na Twitterze jest związane z zamieszkami, do jakich doszło w środę w Waszyngtonie. Zarządzający platformą społecznościową uważają, że to między innymi wpisy prezydenta podburzyły tłum do ataku na Kapitol, a blokada konta ma uniemożliwić dalsze podgrzewanie emocji.

 

Na oficjalnym koncie prezydenckim, którego używał bardzo rzadko, Donald Trump napisał, że od długiego czasu Twitter posuwał się coraz dalej w ograniczaniu wolności wypowiedzi. Zablokowanie prywatnego konta nazwał skoordynowaną akcją prowadzoną we współpracy z Demokratami i skrajną lewicą. Zdaniem prezydenta, ma to uniemożliwić mu kontakt z jego wyborcami.

Twitter zdecydował o zablokowaniu także tego wpisu, powołując się na zasadę, która mówi o blokowaniu użytkowników usiłujących korzystać z alternatywnych kont.
Konto prezydenta Trumpa na Facebooku także zostało zablokowane wkrótce po zamieszkach na Kapitolu.

iar

1 KOMENTARZ

  1. jestem „trumpistką”, ale wydaje mi się to dziwne, że jakieś śmieszne firemki przez 4 lata dawkowały niechętnemu im prezydentowi komunikację. czy Trump nie mógł juz wcześniej się od nich uniezależnić? stworzyć prawicową platformę i wypromować? ukarać Cukierberga i pana Szczepionkę za machlojki? czemu się to nie udało? śmieszne. najwięcej głosów w historii amerykańskich prezydentów. taka władza. a teraz go te „pudelki” pogrążyły 😀
    a Kapitol to przecież była ustawka. inaczej trzeba by było przyjąć, że jest to budynek całkowicie niechroniony.
    na koniec, tak w ramach pocieszenia – długo się ta nowa administracja i prezydencik nie utrzyma. za dużo przestępstw. co nie znaczy, ze Trump powróci w chwale. ludzie, nie wierzcie nigdy w człowieka. In God We Trust. MAGA:) pozdrawiam. niebać gadów!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię