Horoskop chiński na 2023: co wróży rok Królika?

22 stycznia 2023 zgodnie z kalendarzem księżycowym rozpoczął się nowy rok.

Według astrologii chińskiej, rok 2023 będzie stał pod znakiem Królika. Rok poprzedni był rokiem Tygrysa, określany jako chaotyczny i burzliwy. Czego w takim razie możemy się spodziewać w nadchodzącym roku?

Chińska astrologia wywodzi się ze starożytności. Opiera się ona na energiach, żywiołach i pierwiastku yin-yang, którego kombinacje dają nam 60-letni cykl. Znakom symbolicznie symbolicznie nadano nazwy 12 zwierząt: Szczura, Wołu, Tygrysa, Królika, Smoka, Węża, Konia, Kozy, Mały, Koguta, Psa oraz Świni. Każdy ze znaków może wystąpić w odmiennym żywiole, z których wyróżnia się: wodę, ogień, ziemię, drewno i metal. Nowy cykl rozpoczął się w 2020 roku, jego znakiem patronującym był Szczur. Natomiast poprzedni rok 2022 był rokiem Tygrysa, który jest utożsamiany z siłą i odwagą. Energia tego zwierzęcia jest też nieprzewidywalna i impulsywna. Mogliśmy to obserwować w burzliwych, politycznych wydarzeniach poprzedniego roku.

 

Królik, któremu w 2023 roku ustępuje Tygrys, wystąpi w żywiole wody. Królik uchodzi za uosobienie elegancji i delikatności. Jego energia jest przyjazna i pokojowa. Królik jest introwertyczny i nastawiony na rodzinę. To może oznaczać, że nadchodzący rok będzie pomyślny dla rozwoju naszych najbliższych relacji. Będzie to też rok pozwalający na zajrzenie w głąb siebie, na zbudowanie silnych relacji przyjacielskich i miłosnych – to idealny rok na romans! Pomyślne i spokojne zapowiedzi zmian w naszym życiu prywatnym nie gwarantują jednak tego samego w życiu globalnym.

Jeśli chodzi o sytuację geopolityczną, mimo naszych nadziei, może okazać się, że jawna wrogość zostanie ukryta. Unikanie otwartych konfrontacji przez Królika będzie skutkowało podejmowaniem wielu ważnych decyzji z dala od informacji publicznej.

Tegoroczny Wodny Królik pozbawiony jest żywiołu ognia, co może zwiastować niepomyślną koniunkturę – gospodarcze trudności a nawet kryzys.

Mimo tych niepomyślnych wróżb dla sytuacji światowej, pamiętajmy, że nadchodzący rok jest szansą na spokój zarówno wewnętrzny, jak i ten w naszym najbliższym otoczeniu.

Jak się skontaktować z wróżką? Czy da się przewidzieć śmierć?

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię