Jak wpływa na nas pełnia księżyca?

Naukowcy uważają, że organizm może reagować na drgania wywołane rotacją Księżyca oraz położeniem innych planet. Nasz organizm może być podatny na te drgania i mogą one mieć wpływ na różne organy.

Do tej pory naukowo udowodniono, że przy pełni Księżyca następuje wzrost apetytu, ponieważ żołądek produkuje więcej soków żołądkowych, a także zwiększa się aktywność seksualna, ponieważ organizm uwalnia więcej hormonów. Dodatkowo, co piąty noworodek jest zaplanowany na pełnię Księżyca.

Niektóre fakty dotyczące wpływu Księżyca na organizm nie są zaprzeczane przez naukowców, ale również nie zostały jeszcze naukowo udowodnione. Na przykład, czułość oczu na kolory może zmieniać się przy pełni, ponieważ ludzkie oko jest bardziej wrażliwe na kolor czerwony niż na niebieski. Chorzy na serce mogą być bardziej narażeni na pewne problemy zdrowotne podczas pełni.

Zdaniem doświadczonych zielarzy, zioła zbierane w tym czasie są szczególnie skuteczne.

Podczas pełni Księżyca warto również zwrócić uwagę na pielęgnację włosów i skóry oraz na sadzenie i sianie roślin. Natomiast należy unikać inwazyjnych zabiegów, ponieważ rany krwawią bardziej.

Hunzowie – lud żyjący najdłużej na świecie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię