Jak zrobić idealną mapę marzeń?

marzenia

Każdy z nas ma jakieś marzenia – jedne bardziej realne, drugie mniej. Niektóre posiadamy jeszcze czasów dzieciństwa (np. wymarzony zawód), drugie nabywamy wraz z dorastaniem (np. poślubienie osoby, która się nam podoba), kolejne wraz z rozpoczęciem kariery zawodowej).

Do spełnienia niektórych marzeń staramy się dążyć, inne pozostają tak oddalone, że ograniczamy się jedynie do uciekania do nich kiedy zamykamy oczy. Tak naprawdę, każdy moment w życiu jest dobry aby rozpocząć drogę do spełniania tego, czego pragniemy, na początek warto wykonać mapę marzeń. Jest to wizualne zobrazowanie naszych życiowych planów i marzeń na najbliższy okres.

 

Wielką zaletą jest to, że można ją wykonać techniką dowolną – w formie kolarzu, obrazu, wyklejanki – należy wybrać taki sposób, który nie przysporzy nam trudności, lecz dostarczy przyjemności.

Jak stworzyć mapę marzeń?

Mapę można utworzyć na tzw. „siatce bagua” (powiązanej z feg-shui) – ma ona kształt kwadratu podzielonego na dziewięć równych części, z których każda reprezentuje inne wartości. W każdej części należy utworzyć coś co zobrazuje nasze pragnienia w danej dziedzinie.

Poniżej prawidłowe rozłożenie siatki:

  • Bogactwo, pieniądze, prosperita. / Sława, mądrość, reputacja. / Miłość, partnerstwo, związki.
  • Rodzice, przełożeni, autorytety. / Jedność, zdrowie, samopoczucie. / Dzieci, twórczość, hobby.
  • Wiedza, nauka, medytacja. / Droga, kariera, praca. / Przyjaciele, klienci, podróże.
  • Czytaj także: Reguła 25/5 Warrena Buffetta. Wyjaśniamy.

Mapa wykonana na planie siatki bagua ma zapewnić szczęście i przybliżyć do realizacji marzeń.

Inna propozycją jest wykorzystanie wzoru astrologicznej manadali – schematu horoskopu, a więc okręgu podzielonego na dwanaście równych części (domów). Każda z nich (podobnie jak w poprzedniej metodzie) odpowiada za inna dziedzinę życia.

Instrukcja:

Narysuj okrąg i podziel go na dwanaście równych części. Środek okręgu stanowi „serce mapy marzeń” i jest jednocześnie trzynastym polem – warto w nim umieścić coś co nas przedstawia – np. zdjęcie.

Okrąg numerujemy przeciwnie do ruchów wskazówek zegara:

1. Tożsamość, finanse, życie, wygląd.
2. Finanse, sprawy materialne.
3. Stosunki społeczne, komunikacja, podróże, rodzeństwo.
4. Emocje, instynkty, dom, ród.
5. Twórczość, sława, dzieci, przyjemności.
6. Praca, sport, zdrowie, obowiązki.
7. Miłość, związki, partnerstwo.
8. Dziedzictwo, seks, przemiany.
9. Podróże, nauka, inspiracje.
10. Kariera, zawód, pozycja, status.
11. Przyjaciele, wiedza, nadzieja.
12. Tajemnice, rozwój duchowy, podświadomość.

To oczywiście tylko propozycje wykonania mapy marzeń. Przede wszystkim należy pamiętać, że mapa wyraża nasze pragnienia – a więc to od nas w największym stopniu zależy jej forma. Równie dobrze na kartce papieru można wypisać punkt po punkcie to, na czym najbardziej nam zależy. Warto skupić się przede wszystkim na tych marzeniach, co do których czujemy się na siłach aby je spełnić; zastanów się nad tym jak można je zrealizować, co może przybliżyć cię do ich realizacji. Na przykład: chcesz zostać lekarzem > aby nim zostać należy ukończyć studia > dostanie się na studia medyczne będzie więc początkiem drogi do osiągnięcia celu.

Inwestowanie w start-upy: jak znaleźć potencjalnego zwycięzcę?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię