Reguła 25/5 Warrena Buffetta. Wyjaśniamy.

praca

Zastosowanie tej zasady zajmuje tylko 10 minut, ale zmaksymalizuje Twoją produktywność jak nigdy dotąd.

Dlaczego ludzie inteligentni emocjonalnie stosują zasadę 25-5? Otóż Reguła 25/5 jest emocjonalnie inteligentnym sposobem na uniknięcie rozproszenia uwagi, osiągnięcie większej koncentracji i zrobienie ogólnie więcej.

Większość z nas uwielbia zakończyć dzień czując, że mijający dzień był produktywny i że osiągnęliśmy co tego dnia zamierzaliśmy. Ale ważnym jest, aby każdego dnia zachować balans między produktywnością zawodową a życiem osobistym. Ludzie, którzy nie są wystarczająco produktywni, mają tendencję do zbyt ciężkiej pracy, co wpływa negatywnie na ich życie osobiste. A brak odpoczynku i aktywności osobistej może po prostu doprowadzić do wypalenia.

Aby uniknąć tych problemów, warto odkryć jak zwiększyć swoją produktywność, stosując metodę, którą osobiście zastosował Warren Buffett. Zasada ta składa się z trzech kroków:

Krok 1: Zapisz na kartce papieru lub w zeszycie 25 najważniejszych dla ciebie celów

Pierwszym krokiem zasady 25/5 Warrena Buffetta jest zapisanie na papierze listy 25 najważniejszych celów, które chcesz osiągnąć w ciągu swojego życia. Ponieważ twoje cele mogą się zmieniać w ciągu życia ta lista przedstawia wizję w danym momencie.

Krok 2: Wybierz 5 najważniejszych celów

Po zbudowaniu listy 25 rzeczy możesz przejść do drugiego kroku. Przejrzyj listę i wybierz z niej 5 najważniejszych celów. Tak pięć numerów 1. Nie jest to łatwe zadanie i większości osób, które wprowadzają w życie regułę 25/5 ten krok sprawia trudność. Szczególnie po tym jak dopiero sprecyzowało się 25 najważniejszych celów.

Krok 3: Skoncentruj swoje wysiłki na 5 najważniejszych celach i powiedz „nie” innym

Dopóki naprawdę nie osiągniesz pierwszej piątki, nie powinieneś poświęcać innym ani minuty uwagi. Ten krok uczy, że nie wystarczy tylko skupić najwięcej energii i czasu na wybranych pięciu. Trzeba im poświęcić całą uwagę.

Największą lekcją kryjącą się za regułą 25/5 jest to, że musisz nauczyć się odmawiać wszystkim i wszystkiemu co nie jest dla ciebie najistotniejsze, co nie znajduje się w pierwszej piątce.

W ten sposób zmaksymalizujesz pomyślne wykonanie 5 zadań, co pozwoli Ci zmaksymalizować wydajność. Ustalenie, co jest priorytetem, a co nie, da ci również więcej czasu na skupienie się na życiu osobistym

Ubezpieczenie Medicare w Stanach Zjednoczonych

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię