Jaka jest symbolika róż?

Symbolika róży różni się w zależności od koloru kwiatu i liczby róż.

Białe róże

Białe róże często reprezentują czystość, niewinność i młodość. Czasami nazywane różami ślubnymi ze względu na ich związek z młodą miłością i lojalnością. Białe róże mogą również symbolizować nowy początek i wieczną miłość. Są najczęściej ofiarowane podczas chrzcin. Białe róże dobrze komponują się z włoskim ruscusem.

Róże w kolorze kości słoniowej

Choć podobna do białych róż, ma zupełnie inne znaczenie. Mówi się, że reprezentują wdzięk, refleksję, zadumę. Róże w kolorze kości słoniowej również reprezentują bogactwo i doskonałość. Dobrze komponują się z eukaliptusem.

Żółte róże

Kiedyś symbolizowały zazdrość, teraz są symbolem przyjaźni, radości i troski. Te piękne róże w kolorze słońca mogą również symbolizować ciepło, zachwyt, radość i uczucie. Żółta róża jest idealną różą dla bliskiego przyjaciela lub kogoś, kto potrzebuje odrobiny otuchy, ponieważ te kwiaty z pewnością rozjaśnią każdy dzień! Żółte róże wyglądają wspaniale z innymi kwiatami w kolorze słońca.

 

Róże w kolorze brzoskwiniowym

Oznacza skromność, szczerość i wdzięczność. Róże w kolorze brzoskwiniowym to wspaniały kwiat na okazanie współczucia ukochanej osobie lub bliskiemu przyjacielowi. Dobrze komponują się z dowolnym odcieniem kwiatu Jaskier.

Pomarańczowe róże

Róża w tym ognistym kolorze oznacza pożądanie, fascynację, entuzjazm i energię. Ale również wyrażają podziękowanie i gratulacje. Wazon z różami w kolorze pomarańczowym ustawiony w kluczowym miejscu w domu napełni go pozytywną energią, a mieszkańców zapałem do działania. Pomarańczowe róże i białe lilie to jedna z najpiękniejszych kwiatowych kompozycji.

Różowe róże

Kobiecość, elegancja, wyrafinowanie i słodycz. Głęboki różowy kolor oznacza wdzięczność, uznanie, akceptację i jest świetnym sposobem na powiedzenie „dziękuję”. Jasnoróżowa róża to wdzięk, delikatność, radość i szczęście. W bukiecie wyglądają pięknie razem z piwoniami.

Czerwone róże

Czerwone róże oznaczają również pasję, prawdziwą miłość, romans i pożądanie. Czerwona róża to klasyczna róża „kocham cię”, dzięki czemu jest popularnym wyborem na Walentynki. Kiedy czerwone róże są używane jako bukiet ślubny, reprezentują szczęście w małżeństwie, a także prawdziwy szacunek i uznanie dla siebie nawzajem. Głęboka czerwona róża może oznaczać, że jesteś gotowy na zaangażowanie i masz głęboką pasję do tej osoby. Czerwona róża jest najlepszym kwiatem, aby powiedzieć komuś, że się go kocha.

Fioletowe róże

Często nazywane lawendowymi symbolizują zachwyt i tajemnicę, a także miłością od pierwszego wejrzenia. Są ofiarowane aby wyrazić uwielbienie, fascynację i zauroczenie. Niosą ze sobą aurę królewskości. Wspaniale komponują się z goździkami.

Liczba ofiarowanych róż w bukiecie również ma różną symbolikę:

Jedna róża – symbolizuje miłość od pierwszego wejrzenia.

Dwie róże – symbolizują głęboką, obopólną miłość.

Trzy róże – mówią „Kocham Cię”.

Sześć róż – mówią „Chcę być twój/twoja”.

Siedem róż – mówi „Jestem w tobie zauroczony/a”.

Dziewięć róż – symbolizuje wieczną miłość.

Dziesięć róż mówi – „Jesteś idealna”.

Piętnaście róż – wyraża przeprosiny.

Dwadzieścia róż – oznacza szczerość.

Dwadzieścia jeden róż – mówi „Jestem Tobie oddany”.

Trzydzieści sześć róż – mówi „Jestem zakochany po uszy”.

 

Podstawowe zasady savoir vivre – o czym warto pamiętać?

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię