Kolagen domowej roboty – na zdrowe stawy i piękną cerę

Kolagen jest odpowiedzialny za gęstość skóry i jej napięcie. Wiąże też wodę i utrzymuje odpowiednie nawilżenie skóry, wspiera też proces regeneracji i odmładzania całego organizmu. Kolagen stanowi też ochronę narządów wewnętrznych takich jak nerki żołądek czy wątroba. Kolagen pełni również ważna rolę w układzie odpornościowym organizmu, ponieważ aktywnie zatrzymuje rozwój patogenów.

Zalety domowego kolagenu

Ponieważ współczesna dieta jest uboga w żywność, która pobudza produkcję elastyny i kolagenu, powinno się wspomagać organizm i przyjmować go dodatkowo pod różnymi postaciami. Obecnie na rynku jest wiele suplementów, które zawierają kolagen w postaci tabletek albo proszku. Są one nie tylko dość drogie, ale też mało przyswajalne. Istnieją sposoby aby przygotować samemu kolagen, w warunkach domowych. Jego forma jest dobrze przyswajalna i gwarantuje wysoką skuteczność.

Przyjmując regularnie kolagen wyprodukowany w warunkach domowych osiągnąć można przede wszystkim młodszy i zdrowszy wygląd skóry, elastyczne stawy, mocne i zdrowsze włosy, poprawę metabolizmu, ukrwienia tkanek, a także wzmocnienie naczyń krwionośnych i ustąpienie bólów kości.

Przepis na domowy kolagen

Najwięcej kolagenu znajduje się w kurzych łapkach, które składają się głównie z kości, skóry, chrząstek i ścięgien. Około kilograma kurzych łapek trzeba starannie umyć i natrzeć solą. Zagotować wodę i wrzucić je do wrzątku, tak mniej więcej na 3 minuty.

Kiedy już ostygną trzeba je obrać z żółtych błon i pazurów. Potem trzeba je zalać wodą i gotować bardzo długo, około dwie lub trzy godziny, tak aby mięso zaczęło odchodzić samo od kości. Aby wzbogacić kolagen, pod koniec gotowania, można dodać marchewkę, albo całą włoszczyznę.

 

Kiedy mięso odejdzie już od kości należy je usunąć, a samo mięso ponownie wrzucić do wody. Potem trzeba zagotować tak, aby odparować większość wody i zebrać tłuszcz z wierzchu. Powstały wywar należy przelać do małych pojemniczków, które po wystudzeniu trzeba dać do zamrażalnika.

Zaleca się spożywanie około 100 ml tej galaretki co dwa dni dodając do niej sok z cytryny albo natkę pietruszki.

Jak dbać o dłonie – naturalnie!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię