Jak dbać o dłonie – naturalnie!

Skóra to największy narząd organizmu, pełni rolę ochronną dla wnętrzności. Jednak nie na całej powierzchni jest równie narażona na czynniki zewnętrzne.

Szczególnej uwagi wymaga w tych rejonach, które nie są zakrywane odzieżą. Najbardziej cierpi twarz, szyja oraz dłonie. Szczególnie te ostatnie, traktowane po macoszemu, o tej porze roku zasługują na szczególną uwagę.

Mróz, moczenie, ciągłe narażanie na urazy mechaniczne sprawia, że skóra dłoni nierzadko staje się szorstka i spierzchnięta.  Poza obowiązkową tubką kremu, którą zawsze, każdy powinien przy sobie nosić, bez względu na płeć – szczególnie mężczyźni często zapominają o pielęgnacji rąk, warto poświęcić jej nieco więcej uwagi.

 

Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych, domowych sposobów na zadbanie o skórę dłoni. Wszystkie tanie, łatwe i szybkie w przygotowaniu.  Zacząć należy zawsze od starannego umycia rąk wodą ani zimną, ani gorącą. Później należy je osuszyć i nałożyć warstwę kremu odpowiedniego dla rodzaju skóry i jej kondycji. Ale to nie wszystko.

Raz w tygodniu warto zrobić dłoniom drobnoziarnisty peeling. Może być cukrowy lub kawowy. PO spłukaniu preparatu warto na skórę rąk nałożyć maseczkę np. z płatków owsianych z miodem i olejem kokosowym. Tak opatulone maseczką ręce należy delikatnie wsunąć w bawełniane rękawiczki i pozostawić naturalny kosmetyk na nic. Rano umyć skórę dłoni i wetrzeć ulubiony krem.

Inną skuteczną maseczką jest ciepła oliwa wymieszana z żółtkiem. Doskonale na zmęczoną skórę dłoni wpływają też kąpiele ziołowe. Rumianek, nagietek, czy siemię lniane regenerują, nawilżają i koją, dostarczając skórze bezcennych składników odżywczych i wpływając korzystnie nie tylko na jej wygląd, ale i kondycję.

Regularnie stosowane zabiegi pielęgnacyjne przyniosą wiele korzyści. Dłonie będą wyglądać młodo i zdrowo i służyć nam bez kłopotów o wiele dłużej.

MT

Poranny rytuał piękna

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię