Kolorowanki dla dorosłych – to działa?!

Kolorowanki dawno przestały się kojarzyć jedynie z dziecinnym zajęciem. Dzieci dzięki kolorowaniu różnych kształtów rozwijają swoją kreatywność i wyobraźnię.

U dorosłych kolorowanie obrazków spełnia nieco inne zadanie. Nie jest to bynajmniej zajęcie infantylne i wstydliwe. Kolorowanki dla dorosłych spełniają wiele zadań, które dla dorosłego człowieka mogą mieć niezwykle korzystne znaczenie.

Dlaczego kolorowanki

Kolorowanka dla dorosłych posiada przede wszystkim inny stopień trudności wykonania niż te dla dzieci. Więcej detali, szczegółów, kolorów sprawia, że osoba musi się bardziej skupić, być bardziej uważną i dokładną w wykonywaniu zadania.

Dzieło ostateczne może być jednak zachwycające nie tylko pod względem wizualnym, ale także pod względem psychicznych korzyści. Kolorowanka to doskonała zabawa, ale przede wszystkim sposób na uwolnienie myśli. Większość z nas żyje w permanentnym stresie i ma coraz większe trudności w zrelaksowaniu się i uspokojeniu myśli i emocji.

Kolorowanki mają właśnie na celu wpłynąć korzystnie na naszą psychikę i sprawić, że uspokoimy myśli i wyciszymy się. Już samo poświęcenie czasu i uwagi tylko temu zajęciu ma korzystne znaczenie dla naszego myślenia. Coraz trudniej jest nam skupiać uwagę na konkretnej rzeczy czy wydarzeniu, a kolorowanki mają nas właśnie nauczyć uważności.

Mindfulness

To właśnie uważność, zwracanie uwagi na to, co akurat teraz robię, koncentrowanie się na danej chwili i danym zadaniu. Kolorowanki dla dorosłych uczą nas właśnie takiego zachowania, bardzo ważnego i istotnego w naszych innych życiowych zadaniach. Osoby praktykujące kolorowanie potwierdzają tezę, że kolorowanki uczą spokoju, koncentracji i wyciszają. Oddanie się temu zajęciu naprawdę daje pozytywne efekty. Kolorowanka po prostu działa.

Duży wybór kolorowanek

Każdy znajdzie pośród wydawniczych kolorowanek coś dla siebie. Kwiaty, zwierzęta, rośliny, krajobrazy, budowle, mandale. Wybór jest ogromny także jeśli chodzi o skalę trudności i wielkość kolorowanki. Tylko od nas zleży co wybierzemy. Jeśli raz zaczniemy kolorować – nie przestaniemy.

Sprzątanie przyjazne naturze i mieszkańcom

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię