Koniec z „wyrównywaniem szans” na uniwersytetach na Florydzie. Ron DeSantis podpisał ustawę

Fot. Twitter @RonDeSantisFL

Gubernator Florydy podpisał ustawę zakazującą inicjatyw DEI w uczelniach publicznych

Gubernator Florydy Ron DeSantis podpisał kolejną, według Demokratów kontrowersyjną, ustawę. Nowopodpisana ustawa zakazuje stanowym publicznym koledżom i uniwersytetom wydawania pieniędzy na programy DEI – Diversity (różnorodność), Equity (równości), Inclusion (integracji).

Podczas konferencji prasowej, DeSantis powiedział: „Jeśli spojrzeć na sposób, w jaki zostało to faktycznie wdrożone w całym kraju, DEI jest lepiej postrzegane jako opowiadające się za dyskryminacją, wykluczeniem i indoktrynacją. A na to nie ma miejsca w naszych instytucjach publicznych”.

Wiele instytucji nauczania wyższego w całych Stanach Zjednoczonych ma biura DEI, których celem jest dywersyfikacja personelu i promowanie integracji wykładowców i studentów.

Nowe prawo zakazuje również aby uczono wszystkich zagadnień, które mogą zniekształcać wydarzenia historycznego. Ustawa mówi, że kursy ogólne nie mogą „zniekształcać znaczących wydarzeń historycznych ani zawierać programu nauczania, który uczy polityki tożsamości” lub są „oparte na teoriach, że systemowy rasizm, seksizm, ucisk lub przywileje są nieodłącznym elementem instytucji Stanów Zjednoczonych i zostały stworzone w celu utrzymania nierówności społecznych, politycznych lub ekonomicznych”.

Ustawa nie zabrania szkołom wydawania pieniędzy na takie programy, jeśli wymagają tego przepisy prawa federalnego. Teksas pracuje nad podobnym projektem ustawy zakazującym programów DEI we własnym systemie uniwersyteckim.

Plaże w USA dostosowane do osób niepełnosprawnych

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię