Kurczak z laboratorium. To będą jedli Amerykanie

Kurczak z laboratorium. Kolejna firma zatwierdzona przez FDA już niedługo wejdzie na rynek.

GOOD Meat, to druga firma produkująca mięso w laboratorium, która otrzymała aprobatę Agencja ds. Żywności i Leków.

U.S. Food and Drug Administration  (FDA) zatwierdziła „hodowany materiał z komórek kurzych” wyprodukowany przez GOOD Meat jako bezpieczny do stosowania jako żywność dla ludzi.

FDA zatwierdziła aplikację „bez pytań”, co oznacza, że przedstawiciele agencji nie mają żadnych zastrzeżeń co do bezpieczeństwa „mięsa”. W oświadczeniu przedstawiciele FDA napisali: „W tej chwili nie mamy żadnych pytań dotyczących wniosku GOOD Meat, że żywność składająca się z lub zawierająca hodowane komórki kurze jest tak samo bezpieczna jak porównywalna żywność wytwarzana innymi metodami”.

Jak podaje BusinessWire, próbki przekazane FDA wykazały, że „zebrane hodowane kurczaki spełniają standardy mikrobiologiczne i czystości drobiu, przy czym poziomy mikrobiologiczne są znacznie czystsze niż konwencjonalne kurczaki.” Analiza wykazała również, że kurczak laboratoryjny zawiera wysoką zawartość białka, dobrze zbilansowany profil aminokwasowy i jest bogatym źródłem składników mineralnych.

Hodowane mięso pochodzi z niewielkiej próbki komórek zwierzęcych, które są karmione składnikami odżywczymi i hodowane w stalowych kadziach przed przetworzeniem na kawałki mięsa.

Przedstawiciel GOOD Meat napisał w oświadczeniu, że zatwierdzenie FDA „oczyszcza kluczowy krok w doprowadzeniu GOOD Meat do restauracji i handlu detalicznego w USA”. Kolejnym krokiem jest otrzymanie przez firmę zgody Departamentu Rolnictwa, aby mogła sprzedawać produkt w USA.

W radzie nadzorczej GOOD Meat zasiada światowej sławy szef kuchni i działacz humanitarny José Andrés, który planuje sprzedawać laboratoryjnego kurczaka w swojej restauracji w Waszyngton DC. „Przyszłość naszej planety zależy od tego, jak się odżywiamy i mamy obowiązek patrzeć poza horyzont w poszukiwaniu mądrzejszych, zrównoważonych sposobów odżywiania. GOOD Meat właśnie to robi, przesuwając granice innowacyjnych nowych rozwiązań, a ja jestem podekscytowany tym, że wszyscy mogą posmakować rezultatu”, napisał Andrés w komunikacie prasowym.

GOOD Meat to druga firma, po UPSIDE Foods, która uzyskała zgodę FDA na sprzedaż laboratoryjnie wyprodukowanego mięsa.

Kurczak GOOD Meat sprzedawany jest od kilku lat w Singapurze. Firma twierdzi, że 70% Singapurczyków, którzy spróbowali hodowanego kurczaka GOOD Meat, stwierdziło, że smakuje równie dobrze lub lepiej niż konwencjonalny kurczak.

ZJ

Rakotwórczy papier toaletowy?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię