Maska czy odżywka, a może jedno i drugie?

Piękne włosy to wizytówka zdrowia i dobrego samopoczucia. Na tytułowe pytanie odpowiedź jest prosta – jedno i drugie.

Oba kosmetyki maja bowiem, zupełnie inne działanie i oba są włosom potrzebne. I to nie tylko kobiecym, wbrew obiegowej opinii, bo męskie czupryny również wymagają uwagi i troski.

 

Odżywka

Jej zadaniem jest błyskawiczna poprawa wizualnej kondycji włosów. Nadaje im połysk i zdrowy wygląd, ułatwia też rozczesywanie splątanych kosmyków, a także ich układanie. Odżywki to również ochrona dla włosów. Ich działanie jednak jest mało trwałe i na ogół zmywają się przy kolejnym myciu włosów, a nawet pływaniu, czy obfitym deszczu. Warto dobierać rodzaj kosmetyku do rodzaju i kondycji włosów.

Maska

W przeciwieństwie do odżywek, maski wnikają głęboko w strukturę włosa, odbudowując ją. Pielęgnują i odżywiają także skórę głowy. Ch działanie jest zdecydowanie bardziej trwałe i głębokie niż odzywek. Maskę nakłada się też na czas znacznie dłuższy niż odżywkę. Minimum powinno być to 15 – 30 minut.  W przypadku mocno zniszczonych pasm, zalecane jest nawet pozostawienie maski na całą noc i zabezpieczenie włosów czepkiem do snu.

O ile odżywkę należy stosować przy każdym myciu włosów, o tyle maskę wystarczy nakładać raz w tygodniu. Taka pielęgnacja zapewni czuprynie dobrą kondycję i zdrowy wygląd.

MT

Poznaj 5 sekretów piękna kobiet północy

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię