Wampirzy lifting – na czym polega?

Dla zachowania pięknego i młodego wyglądu jesteśmy w stanie zrobić wiele. Doskonale zdają sobie z tego sprawę celebryci i gwiazdy ekranu, wśród których prym wiedzie ostatnio „wampirzy lifting”. Na czym polega ten zabieg?

 

Choć jego nazwa może przyprawić o dreszcze bardziej delikatnych odbiorców, wampirzy lifting to nic innego, jak kuracja osoczem bogatopłytkowym PRP, czyli substancją krwiopodobną zawierającą głównie płytki krwi i niewielką ilość osocza. W preparacie znajduje się kilkukrotnie więcej płytek krwi niż w krwi bazowej. Jest on produkowany w procesie odwirowywania krwi obwodowej. Odwirowywanie krwi pozwala na odseparowanie poszczególnych jej składników.

Osocze bogatopłytkowe PRP ma bardzo pozytywny wpływ na wygląd skóry: wspiera produkcję komórek naskórka i regenerację tkanek, poprawia ukrwienie, pobudza do pracy fibroblasty i komórki macierzyste. Kuracja osoczem bogatopłytkowym doskonale sprawdzi się u osób, które walczą ze zmianami trądzikowymi, mają przebarwienia lub zmarszczki. Co ciekawe, terapia wpływa nie tylko na skórę, ale także leczy łysienie i choroby wirusowe.

Eksperci i pacjenci, którzy poddają się mezoterapii osoczem zapewniają, że gwarantuje ona rzeczywiste efekty, a ponadto jest całkowicie bezpieczna i nie powinna wywoływać reakcji alergicznych.

Wiemy już, czemu nazwę zawdzięcza „wampirzy lifting”, i że potrafi zdziałać cuda. Pozostaje pytanie – jak wygląda taka kuracja? I skąd bierze się krew poddawaną odwirowaniu? Spieszymy z odpowiedzią.

 

Osocze bezpłytkowe pochodzi z krwi obwodowej pobranej z ręki pacjenta. To ona jest odwirowywana i bierze udział w zabiegu. Kuracja polega na delikatnym ostrzykiwaniu ciała, podczas którego preparat zostaje wprowadzony do tkanki skórnej, a tam aktywują się czynniki wzrostu. Liftingowi można poddać wszystkie rejony ciała, które nie wykazują elastyczności. Są to na przykład twarz, szyja i dekolt, a także dłonie. Ponadto, wampirzy lifting może być stosowany tam, gdzie u pacjenta występują blizny lub rozstępy.

Pierwsze drobne rezultaty widać już po 2 tygodniach, na te większe czeka się do około 3 miesięcy. Eksperci zdradzają, że najlepsze i długotrwałe efekty daje kuracja kontynuowana podczas 3 -5 cykli w miesięcznych odstępach.

Manicure japoński – co to jest i jak go wykonać prawidłowo

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię