Najbardziej niezwykłe tradycje świąteczne w Ameryce

Najbardziej niezwykłe tradycje świąteczne w Ameryce.

 

1. Elfapalooza w Alabamie

Mieszkańcy Mobile w stanie Alabama i Louisville w stanie Kentucky co roku w grudniu świętują Elfapaloozę. Tysiące ludzi przebiera się za Elfy próbując pobić rekord świata zebrania się największej ilości Elfów w jednym miejscu. Jak na razie rekord należ do Banogu w Tajlandii gdzie w 2014 roku zebrały się 1 762 Elfy.

2. Otwieranie prezentów przed darczyńcą

W Ameryce jest oczekiwane, że otworzymy prezent przy darczyńcy. Jest to faux pas jeśli tego nie zrobimy. A co jeśli prezent nam się nie podoba? No cóż musimy również wyćwiczyć amerykański uśmiech.

 

3. Chandler w Arizonie – niezwykła choinka

Chandler w Arizonie jest domem dla największej na świecie choinki wykonanej z… biegaczy (tumbleweed). Jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w tej miejscowości jest gigantyczna choinka tumbleweed. Tradycja zapalania „drzewa” biegaczy sięga 62 lat, a przygotowania rozpoczynają się co roku we wrześniu.

4. Ciasteczkowa wycieczka od gospody do gospody

Tak świętują święta w stanie New Hampshire. Zajazdy i pensjonaty biorą udział w tak zwanym „Inn to Inn Cookie Tour”. Uczestnicy mogą podróżować do różnych miejsc noclegowych w rejonie White Mountains, aby skosztować domowych ciasteczek i gorącej czekolady w każdej gospodzie.

5. Serfujący Święty Mikołaj

Zamiast sań w kalifornijskim konkursie Laguna Niguel Surfing Santa Mikołaje serfują w pełnym stroju Mikołaja. Wydarzenie to nie tylko sprawia dużo radości widowni, ale jest wspomaga finansowa dzieci z autyzmem, poprzez organizację Surfers Healing.

6. Na Hawajach bez pieczenia świni się nie obejdzie

Na Hawajach obchodzenie świąt Bożego Narodzenia zawsze kończy się pieczoną świnką nad otwartym ogniem. Tradycja ta sięga pierwszych świąt Bożego Narodzenia na Hawajach obchodzony w 1786 r.

7. Brzydkie świąteczne swetry

To zjawisko, które przerodziło się w amerykańską tradycję. Po raz pierwszy pojawiało się w komediach sytuacyjnych w latach 80. XX wieku. Były to głównie kardigany, zapinane z przodu na guziki, o tematyce bożonarodzeniowej. Największą furorę robią te z dzwoneczkami czy światełkami. Dzisiaj to jedna z ulubionych tradycji świątecznych. A imprezy zarówno przed jak i świąteczne z konkursami na najlepszy najbrzydszy sweter królują w amerykańskich domach.

Książki, które wprowadzą cię w świąteczny nastrój

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię