McDonalds rezygnuje ze słomek. Jak będzie wyglądać alternatywa?

McDonald’s dba o naszą planetę? Na to wygląda. Sieć fastfoodów już jakiś czas temu zrezygnowała z plastikowych rurek, tłumacząc się dbaniem o planetę. Firma w wielu krajach przeszła na rurki papierowe, których też nie bardzo da się poddać recyklingowi. Jednak teraz jest testowane jeszcze nowsze rozwiązanie.

W USA jest testowane nowe rozwiązanie, które w dużym stopniu zminimalizuje używanie rurek. Pokrywki bez rurek. Są plastikowe, ale zamiast zwykłego otworu na rurki mają otwieraną i zamykana wypustkę. Takie rozwiązanie mamy już w pokrywkach na kawę.

W tym momencie nie wiadomo czy będzie to rozwiązanie na skalę światową. I czy w ogóle to rozwiązanie będzie najlepszą opcją. McDonald’s w rozmowie z Restaurant Business twierdzi, że rozwiązanie pozwala „optymalizować opakowania i eliminować użycie małych plastików”.

Co jest warte podkreślenia to fakt, że plastiki są naprawdę niebezpieczne dla naszego środowiska. Jeśli to rozwiązanie wejdzie w życie McDonald’s udowodni że naprawdę dba o naszą planetę.

Produkty, których będzie brakować na półkach sklepowych w USA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię