Mężczyzną być – 10 najpopularniejszych poradników dla mężczyzn

Być mężczyzną w XXI wieku, nie jest zadaniem prostym. Jak podołać kulturowemu nakazowi bycia supersamcem z wymaganiami współczesności, mężczyzny wrażliwego i zaradnego?

Przedstawiamy 10 najpopularniejszych poradników dla mężczyzn które może choć trochę pomogą w tym karkołomnym zadaniu.

1. Phil Wilkinson „Niezbędnik każdego chłopaka jak ogarnąć dojrzewanie”

Zanim będzie się mężczyzną, jest się chłopakiem. A dojrzewanie to czas trudny dla każdego. Jak z chłopca stać się facetem możliwie bezboleśnie? Radzi praktyk.

 

2. Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński „Mężczyzna bez winy i wstydu”

Książka pisana z perspektywy obu płci uczy szacunku i ostrożności. Kobietom pokazuje, że nie warto ufać słodkim słówkom, mężczyznom szkodliwość stereotypów o wyższości ich płci. Niby oczywiste, a jednak ciągle powszechne.

3. Marcin Adept Szabelski „Mistrz podrywu Sztuka uwodzenia słowami”

Wakacje, lato, urlopy. Poza tym, skądś trzeba brać kolejnych przyszłych mężczyzn, a przecież wszystko zaczyna się od podrywu. Poradnik praktyczny.

4. Przemysław Pilarski i Andrzej Gryżewski „Sztuka obsługi penisa”

Lekko i przyjemnie napisana książka traktująca o męskiej seksualności. Obala wiele mitów, oswaja wizyty u seksuologa i jest pozycją wartą uwagi nie tylko dla mężczyzn, ale i ich partnerek.

 

 

5. Przemysław Pilarski i Andrzej Gryżewski „Jak facet z facetem. Rozmowy o seksualności i związkach gejowskich”

Ten sam duet autorów, tym razem o męskiej miłości i związkach jednopłciowych. Książka nie tylko dla gejów, ale także ich rodzin i każdego kto chce zrozumieć bez oceniania. Miłość niejedno ma imię.

6. Ewa Kempisty-Jeznach „Książka tylko dla mężczyzn”

Poradnik dla facetów pisany przez kobietę? No cóż, księgarnie pełne są rad dla kobiet tworzonych przez mężczyzn, więc może to nie taki zły pomysł. To naukowe spojrzenie tłumaczące bardzo poważnie trudy bycia współczesnym mężczyzną.

7. Michał Kędziora „Rzeczowo o modzie męskiej. Poradnik każdego mężczyzny”

Przyjęło się uważać, że moda jest domeną kobiet. Jednak warto , żeby mężczyzna też znał podstawy łączenia ze sobą wzorów, czy poszczególnych elementów garderoby. Książka przyjemna, klasyczny poradnik jak się ubrać na różne okazje, żeby zrobić dobre wrażenie na wejściu.

8. Rafał Wicijowski Moje (nie)idealne plany. Planer (Oczami Mężczyzny)

Książka do czytania i notowania. Przemyślenia, porady, refleksje Autora i miejsce na własne. Pomoże w organizacji czasu, a może i zainspiruje.

9. Bartek Jędrzejak „Męska sprawa. O brodach, zaroście, fryzurach, pielęgnacji i nie tylko”

Męski zarost jest przedmiotem prawdziwej dumy dla posiadacza. Jak o niego zadbać? Jak powinien wyglądać, żeby nie straszyć otoczenia? Golić się, czy zapuszczać? Garść porad eksperta dla każdego mężczyzny. Również niezdecydowanego w kwestii ostatniego pytania.

 

10. Praca zbiorowa „Mężczyzna doskonały. Przewodnik”

Po przyjrzeniu się męskiej duszy i ciału od A do Z i stóp do głów, można już tylko podsumować powstałą, po lekturze powyższych, doskonałość. Garść praktycznych porad okraszonych szczyptą humoru.

10 filmów dokumentalnych na Netflix które warto zobaczyć

Posłuchaj podcastów:

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię