Mieszkańcy Krakowa będą mieli kolejny powód do radości

Mieszkańcy Krakowa mają powód do radości – miasto wprowadza usługę długoterminowego wypożyczania rowerów. Jest to pierwsza tego typu usługa w Polsce, oferowana przez samorząd.

Już za parę tygodni będzie można wypożyczyć rower na okres dłuższy niż 24 godziny, a nawet na całe 3 miesiące.

Usługa ta ma na celu zachęcenie mieszkańców do korzystania z rowerów jako środka transportu. Dzięki długoterminowemu wypożyczeniu roweru, mieszkańcy będą mieli łatwiejszy dostęp do rowerów, co z kolei pozwoli im na oszczędność czasu i pieniędzy.

Za jednoślad tradycyjny miesięcznie będzie trzeba zapłacić 29 zł, a za elektryczny – 79 zł z limitem 900 km na miesiąc. Długoterminowe wypożyczanie rowerów będzie realizowane przez firmę „LajkBike”, która już prowadzi w Krakowie system krótkoterminowego wypożyczania rowerów. Aby skorzystać z usługi długoterminowego wypożyczania rowerów, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i uiścić opłatę.

Użytkownicy w ramach abonamentu otrzymają bezpłatny serwis w przypadkach usterek czy innych kłopotów z rowerem.

W długoterminowym wypożyczeniu rowerów obowiązują takie same zasady jak w krótkoterminowym wypożyczaniu. Wypożyczony rower należy zwrócić w stanie nienaruszonym, w przeciwnym razie zostaną naliczone dodatkowe opłaty. Wypożyczający rower jest również odpowiedzialny za jego bezpieczne przechowywanie i użytkowanie.

Długoterminowe wypożyczanie rowerów to kolejna inicjatywa Krakowa na rzecz ekologii i zdrowego stylu życia mieszkańców. Kraków od wielu lat stawia na rozwój infrastruktury rowerowej oraz zachęcanie mieszkańców do korzystania z rowerów jako środka transportu. Długoterminowe wypożyczanie rowerów to kolejny krok w tym kierunku.

Europa pełna tajemnic. Kilka najbardziej niedocenianych miejsc

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię