Mieszkasz w Illinois? Urząd Skarbowy zdecydował o podatkach za stymulusy

Jeśli jesteś mieszkańcem Illinois i w zeszłym roku otrzymałeś czeki pomocowe, Urząd Skarbowy ma dla ciebie dobrą wiadomość.

W oficjalnym oświadczeniu wydanym przez Internal Revenue Servise czytamy, że IRS nie będzie opodatkowywał płatności związanych z ogólną opieką społeczną i pomocą w przypadku klęsk żywiołowych otrzymanych przez mieszkańców Illinois:

 „IRS ustalił, że w interesie dobrej administracji podatkowej i innych czynników podatnicy w wielu stanach nie będą musieli zgłaszać tych płatności w swoich zeznaniach podatkowych za 2022 r. Podczas przeglądu IRS ustalił, że nie będzie kwestionował opodatkowania płatności związanych z ogólną opieką społeczną i pomocą w przypadku klęsk żywiołowych. Oznacza to, że osoby w następujących stanach nie muszą zgłaszać tych płatności stanowych w zeznaniu podatkowym za 2022 r.: Kalifornia, Kolorado, Connecticut, Delaware, Floryda, Hawaje, Idaho, Illinois, Indiana, Maine, New Jersey, Nowy Meksyk, Nowy Jork , Oregon, Pensylwania i Rhode Island. Alaska.”

 

Mieszkańcy, którzy otrzymali zapomogę w formie czeków pomocowych, z funduszu Chicago Resiliancy Fund, funduszu klęsk żywiołowych i innych programów stanowych związanych z pomocą społeczną nie będą musieli zgłaszać tych wpłat w zeznaniu podatkowym.

W oświadczeniu IRS, przedstawiciele wyjaśnili swoją decyzję w następujący sposób:

„IRS dokonał przeglądu rodzajów płatności dokonanych przez różne stany w 2022 r., które mogą należeć do tych kategorii, i biorąc pod uwagę skomplikowany, specyficzny dla faktów charakter określania traktowania tych płatności dla celów podatku federalnego, zrównoważony z potrzebą zapewnienia pewności i jasności osobom fizycznym którzy teraz próbują złożyć federalne deklaracje podatkowe, IRS ustalił, że w najlepszym interesie prawidłowej administracji podatkowej i biorąc pod uwagę fakt, że deklaracja stanu nadzwyczajnego w związku z pandemią kończy się w maju 2023 r., czyniąc ten problem tylko w roku podatkowym 2022 , jeśli podatnik nie uwzględni kwoty jednej z tych płatności w swoim dochodzie za 2022 r. dla celów federalnego podatku dochodowego, IRS nie zakwestionuje traktowania płatności za 2022 r. jako podlegającej wyłączeniu z dochodu na podstawie pierwotnego lub zmienionego zeznania.”

W razie pytań urzędnicy proszą o bezpośredni kontakt z Urzędem Skarbowym. Wszystkie informacje kontaktowe dostępne są na stronie https://www.irs.gov/help/telephone-assistance.

IRS wprowadza nowe limity wpłat na konta emerytalne w 2023 roku

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię