Najlepsze wino na dziękczynny stół

Na stół dziękczynny powinny trafić wina delikatniejsze które będą dobrze komponować się z delikatnym mięsem indyka i innymi tradycyjnymi potrawami serwowanymi tego dnia.

Znawcy również zachęcają do serwowania wina, które psują do wielu potraw, a nie tylko jednej. Koneserzy i sommelier twierdzą, że z obiadem dziękczynnym najlepiej komponują się poniższe cztery rodzaje wina.

Pinot Noir

Świetny wybór wina do klasycznych dań na Święto Dziękczynienia. Wspaniale łaczy się z żurawiną i zarówno  ciemnym, jak i białym mięsem indyka.

Beaujolais

To wino jest w 100% zawiera winogrona z gamay, które ma wiele podobieństw do Pinot Noir. Czerwone wina gamay mają bardzo żywy, błyszczący kolor w różnych odcieniach czerwieni. W smaku wino jest owocowo-kwiatowe, o zauważalnym poziomie kwasowości. Aromat charakteryzuje się dużym bogactwem nut owoców czerwonych. Wspaniale komponuje się z dynią i żurawiną oraz słodkimi ziemniakami i białym mięsem indyka.

Zinfandel

Zinfandel ma bardziej intensywny smak niż Pinot Noir. Wino Zinfandel wzmacnia smak przypraw używanych w przygotowaniu obiadu dziękczynnego – goździkami, cynamonem i zielem angielskim oraz świetnie komponuje się z ciemnym mięsem indyka.

Riesling

Zakres tego wina jest od wytrawnego do słodkiego. Doskonale pasuje ono do potraw ostrych, słonych i słodkich. Z białych win jest najlepszym połączeniem z daniami podawanymi w Święta Dziękczynienia. Niezależnie od słodkości wina, jak i regionu, z którego pochodzi.

 

Dla miłośników bąbelków, sommelier dodają, że świetnym drinkiem na aperitif przed podaniem obiadu będzie szampan.

ZJ

Wino – kilka informacji dla początkujących

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię