Najpopularniejsze medyczne teorie spiskowe Ameryki

teorie spiskowe

Badania naukowców z wydziału nauk politycznych Uniwersytetu w Chicago pokazują, że prawie połowa populacji USA wierzy w przynajmniej jeden spisek medyczny.

Prawie 20% wierzy w trzy lub więcej. Badania wykazały również, że osoby wierzące w medyczne teorie spiskowe rzadziej używają kremów z filtrami przeciwsłonecznymi, nie szczepią się przeciw grypie i nie odwiedzają lekarza oraz dentysty co roku.

„Spiskowcy” mają również tendencje do polegania w całości na suplementacji witamin i ziół w leczeniu dolegliwości i schorzeń.

Oto spiski medyczne, w które wierzy największy procent społeczeństwa amerykańskiego:

1. Leki na raka

37 procent twierdzi, że amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) celowo nie dopuszcza do sprzedaży skutecznych naturalnych leków na raka i inne poważne choroby z powodu presji ze strony firm farmaceutycznych.

 

teorie spiskowe szczepienie

2. Szczepionki dla dzieci

20 procent twierdzi, że pomimo iż lekarze i rząd wiedzą, że szczepionki powodują autyzm i inne zaburzenia psychiczne pozwalają przemysłowi farmaceutycznemu na tuszowanie związku przyczynowego między szczepionkami a autyzmem.

3. Telefony komórkowe

20 procent twierdzi, że pracownicy służby zdrowia wiedzą, że telefony komórkowe powodują raka mózgu, ale nie robią nic, aby temu zapobiec, ponieważ wielkie korporacje im na to nie pozwalają.

4. Zarażanie HIV

15 procent twierdzi, że Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) celowo zaraziła dużą liczbę Afroamerykanów wirusem HIV pod pozorem programu szczepień na wirusowe zapalenie wątroby.

teorie spiskowe

5. GMO

12 procent twierdzi, że globalne rozpowszechnianie genetycznie zmodyfikowanej żywności przez Monsanto Inc. jest częścią tajnego programu zwanego Agenda 21, uruchomionego przez fundacje Rockefellera i Forda w celu zmniejszenia liczby ludności na świecie.

6. Fluoryzacja

12 procent twierdzi, że fluoryzacja wody w miejscach publicznych to tak naprawdę sekretny sposób dla firm chemicznych na wyrzucanie niebezpiecznych produktów ubocznych z kopalni fosforanów do środowiska. Kolejna teoria promowana przez John Birch Society w latach sześćdziesiątych XX wieku opisuje fluoryzację jako komunistyczny spisek mający na celu osłabienie populacji amerykańskiej.

Inna teoria spiskowa sugeruje, że fluor jest szkodliwy dla zdrowia i może powodować różne problemy zdrowotne, takie jak uszkodzenia mózgu, choroby neurologiczne i nowotwory. Jednak badania naukowe nie potwierdzają tych teorii, a dopuszczalne poziomy fluoru w wodzie pitnej są ustalane zgodnie z normami bezpieczeństwa.

 

teorie spiskowe

7. COVID-19

Teoria spiskowa na temat COVID-19 obejmuje różne hipotezy i spekulacje dotyczące pochodzenia, rozpowszechnienia i celów związanych z pandemią.

Jedną z popularnych teorii spiskowych dotyczących COVID-19 jest twierdzenie, że wirus został celowo stworzony w laboratorium i uwolniony na świat w celu osiągnięcia określonych celów. Ta teoria często nawiązuje do Instytutu Wirusologii w Wuhan w Chinach, jako miejsca, gdzie rzekomo wyprodukowano wirusa.

Inna teoria spiskowa sugeruje, że COVID-19 jest wynikiem wprowadzenia 5G lub innych technologii bezprzewodowych. Brakuje jednak naukowych dowodów potwierdzających jakiekolwiek związki między tymi technologiami a pandemią COVID-19. Zdrowotne organizacje i eksperci wielokrotnie zapewniali, że nie ma naukowych podstaw, by sugerować, że 5G ma jakiekolwiek negatywne wpływy na zdrowie.

Inne teorie spiskowe dotyczą manipulacji farmaceutycznej, mających na celu zyski dla korporacji farmaceutycznych poprzez wprowadzenie szczepionek lub ukrycie lekarstw. Istnieje również teoria, że COVID-19 jest spowodowany przez działania rządów lub organizacji globalnych w celu wprowadzenia kontroli społecznej lub ograniczenia wolności jednostek.

 

Przepis na domowy Amol. To super proste!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię