15 najpopularniejszych teorii spiskowych związanych z 11 września 2001

We wtorek 11 września 2001 roku, w godzinach porannych, na terytorium Stanów Zjednoczonych, za pomocą uprowadzonych samolotów pasażerskich, dokonano serii czterech zamachów terrorystycznych.

Celem uprowadzonych samolotów były dwie wieże World Trade Center i budynek Pentagonu. Czwarty atak, skierowany przeciwko Białemu Domowi lub Kapitolowi nie powiódł się, z uwagi na bohaterską postawę pasażerów. Samolot rozbił się w Pensylwanii. W zamachach zginęło prawie 3000 osób a ponad 6000 zostało rannych.

Tragizm zdarzenia do dziś budzi wiele emocji, a co za tym idzie, pojawia się szereg pytań dotyczących precyzyjnego wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Pojawiły się także dziesiątki teorii spiskowych związanych z tragedią. Oto kilkanaście z nich.

 

1. Niektórzy urzędnicy wcześniej wiedzieli o planowanych zamachach i ich scenariuszu. Świadczy o tym to, że telewizja BBC i agencja Reuters poinformowały o zawaleniu się WCT7 ponad 20 minut wcześniej przed tym zdarzeniem.

2. Dwie wieże i WCT7 zawaliły się na skutek detonacji ładunków wybuchowych. Pożar spowodowany uderzeniem samolotów nie trwał długo i nie mógł spowodować zawalenia się konstrukcji.

3. Budynek Pentagonu został uszkodzony przez wybuch rakiety. Zdjęcia zniszczeń ściany wykazują, że obrys zniszczeń nie zgadza się z rozmiarami samolotu Boeing 757.

4. Zapis odnalezionej w Pentagonie czarnej skrzynki samolotu stwierdza, że niedoświadczony pilot, jakim był terrorysta prowadzący samolot, nie byłby w stanie wykonać tego rodzaju manewru. Wniosek jest taki, że zapis został sfałszowany, albo pochodzi z innego samolotu.

5. Jedna trzecia ankietowanych w roku 2006 przez Scripps Howard z Uniwersytetu w Ohio stwierdziła, że członkowie rządu pomogli, lub nie uczynili nic, aby zapobiec atakom. Natomiast połowa ankietowanych przez Zgoby International uważała, że administracja prezydenta Busha wykorzystała je jako pretekst do wojny z Irakiem.

6. Został wyłączony system szybkiego reagowania w wypadku naruszenia przestrzeni powietrznej. Z informacji, które pojawiły się w mediach, wynika, że myśliwce otrzymały rozkaz startu tuż przed katastrofą w Pensylwanii, a w powietrzu znalazły się 6 minut po uderzeniu w drugą wieżę.

7. W przypadku zaistniałej katastrofy lądowej, morskiej, lub lotniczej, międzynarodowe przepisy zabraniają niszczenia dowodów przed oficjalnym zakończeniem śledztwa i ustalenia przyczyn. Uprzątnięcie terenu WTC było jaskrawym przypadkiem zlekceważenia tych działań.

8. Żadna z obu komisji nie odnalazła czarnych skrzynek z samolotów, które uderzyły w WTC. Według teorii spiskowych zostały odnalezione 3 z nich.

9. Zgodnie z jedną z teorii spiskowych w zamachu nie zginął żaden Żyd. Stąd wniosek, że Żydzi wiedzieli o zamachu wcześniej.

10. Gmach WTC7 zawalił się, choć nie uderzył w niego żaden samolot. Został zniszczony ładunkiem wybuchowym. Miało to na celu zatuszowanie udziału rządu federalnego w zamachu. Jedno z pięter zajmowało tajne biuro CIA.

11. Samolot, który uległ katastrofie na polu w Pensylwanii, został zestrzelony przez rakietę wystrzeloną z myśliwca. Świadczyć ma o tym fakt, że jeden silników znaleziono 8 km od miejsca upadku maszyny.

12. W Pensylwanii rozbił się samolot „podstawiony”, prawdziwy wylądował szczęśliwie, a pasażerowie zostali ukryci przez CIA.

13. Nazwiska terrorystów zostały spreparowane, gdyż prawdziwe były bardzo popularne w świecie muzułmańskim.

14. Nostradamus przewidział atak – „Dwa stalowe ptaki spadną na Metropolis” – to rzekomy początek proroctwa.

15. Zgodnie z sondażem Uniwersytetu Maryland jedna trzecia respondentów twierdzi, że ataku dokonali kosmici.

Najpopularniejsze teorie spiskowe Ameryki

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię