Prezydent J. Biden przyleci do Polski!

Prezydent Joe Biden potwierdził, że wybiera się do Polski. Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia amerykański przywódca zaznaczył jednak, że nie zna jeszcze daty wizyty.

Po powrocie prezydenta USA helikopterem Marine One do Białego Domu, korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski zapytał Joe Bidena czy rozważa podróż do Polski w następnym miesiącu. „Będę jechał do Polski, nie wiem jednak kiedy” – odpowiedział amerykański przywódca.

O możliwej podróży Joe Bidena do Europy, w tym do Polski, poinformowała w ubiegłym tygodniu amerykańska telewizja NBC. Podróż prezydenta USA zbiegłaby się z pierwszą rocznicą rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która przypada 24 lutego. Z informacji Polskiego Radia wynika, że szczegóły wizyty są nadal dopracowywane.

Administracja Joe Bidena uważa Polskę za kluczowego sojusznika NATO w regionie, gdzie przebywają tysiące amerykańskich żołnierzy. Polska jest też głównym punktem pomocy logistycznej dla Ukrainy. Szczególne uznanie w Waszyngtonie Polska zdobyła przyjmując po wybuchu wojny miliony uchodźców z Ukrainy.

IAR

6 prezydentów USA z najwyższym ilorazem inteligencji

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię