Program szkoleniowy dla pilotów United Airlines

Wszystkie linie lotnicze w USA borykają się z niedoborem pilotów i personelu obsługi lotów od lat. Ograniczenia związane z pandemią, wymóg szczepień tylko pogłębiły te niedobory.

Linie lotnicze United Airlines postanowiły spróbować rozwiązać problem organizując nowy, własny program szkoleniowy dla początkujących pilotów.

Rok temu UA uruchomił Aviate Academy. Przedstawiciele UA informują, że poprzez Aviate Academy, linie lotnicze planują zatrudnić 10 000 pilotów w najbliższej dekadzie. Według UA jest Aviate Academy oferuje „prostą i bezpośrednią ścieżkę” do zostania pilotem. Po pomyślnym ukończeniu programu Aviate i spełnieniu wymagań dotyczących zatrudnienia uczestnicy akademii otrzymają pracę w charakterze pierwszego oficera.

Przedstawiciele United Airlines dodają, że program nie tylko spotkał się z dużym zainteresowaniem, ale również zdywersyfikował siłę roboczą. Statystycznie, w przeważające mierze Biali mężczyźni pracują jako piloci. Uczestnicy programu „w niczym nie przypominają branży.” Pierwsza klasa, która właśnie ukończyła program składa się w 80% z kobiet lub mniejszości narodowych.

 

Aviate Academy United Airlines znajduje się w Denver w Kolorado w Flight Training Center (FTC) – Centrum Szkolenia Lotniczego. Jest to największy na świecie i wiodący w branży ośrodek szkolenia linii lotniczych. Ponad 20 różnych linii lotniczych i agencji rządowych wysyła swoich pracowników na szkolenia do tej placówki UA. Aviate Academy może szkolić ponad 50 000 nowych pilotów rocznie.

United Airlines przewiduje, że tylko w tym roku najwięksi amerykańscy przewoźnicy będą musieli zatrudnić 10 000 nowych pilotów. Szacuje się, że tylko około 6600 wykwalifikowanych kandydatów będzie dostępnych.

Scott Kirby, dyrektor generalny United Airlines, powiedział, że United jest pierwszym dużym amerykańskim przewoźnikiem, który założył własną szkołę latania, oferującą możliwości osobom nieposiadającym doświadczenia wojskowego lub środków finansowych potrzebnych do szkolenia na spełnienie marzeń o zostaniu pilotem.

Kirby dodał, że pomimo potencjalnej sześciocyfrowej pensji, koszty i lata szkolenia wymagane, aby zostać pilotem linii lotniczych, zniechęcają wiele osób do wykonywania tego zawodu: „Zasadniczo albo musiałeś przejść przez wojsko, albo musiałeś mieć dostęp do kogoś, kto chce dać ci 150 000 USD, aby przejść przez całe szkolenie. To po prostu ogromna bariera wejścia w zawód”.

Osoby zainteresowane mogą uzyskać więcej informacji na stronie https://unitedaviate.com/aviate-program-career-paths/

Global Entry Program – wszystko co musisz wiedzieć

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię