10 najczęściej czytanych książek na świecie

Książki są jednym z najstarszych i najważniejszych źródeł wiedzy i rozrywki na świecie. Od wieków ludzie czytają książki, aby uczyć się nowych rzeczy, rozwijać swoje umiejętności i poszerzać horyzonty.

W dzisiejszych czasach, kiedy mamy do dyspozycji tak wiele różnych źródeł informacji, czytanie książek wciąż pozostaje jednym z najważniejszych sposobów na rozwój osobisty i intelektualny.

1. Biblia

Biblia to najczęściej czytana książka na świecie. Została napisana około 2000 lat temu i jest uważana za święte pismo chrześcijaństwa. Zawiera 66 ksiąg, które są podzielone na Stary i Nowy Testament. Biblia została przetłumaczona na ponad 2000 języków i jest czytana przez miliony ludzi na całym świecie.

Biblia

2. Koran

Koran jest świętą księgą islamu i zawiera nauki i przesłanie Boga dla ludzi. Została napisana w języku arabskim i jest czytana przez wiernych islamu na całym świecie.

Koran

3. Księga Mormona

Księga Mormona jest uważana za świętą księgę Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, popularnie zwanego Kościołem Mormonów. Została napisana w języku angielskim i jest czytana przez członków tego kościoła na całym świecie.

Księga Mormona

4. „Dziennik Anny Frank”

Dziennik Anny Frank to zapis dziennikarski młodej dziewczyny, która przeżyła Holokaust w Amsterdamie podczas II wojny światowej. Anna Frank spisała swoje przeżycia i myśli w dzienniku, który stał się jednym z najważniejszych świadectw tamtych czasów. Książka ta jest czytana na całym świecie i jest uważana za ważne źródło wiedzy o Holokauście.

„Dziennik Anny Frank”

5. „Księga dżungli” – Rudyard Kipling

Książka dżungli to klasyczna opowieść dla dzieci, napisana przez Rudyarda Kiplinga. Opowiada o przygodach małego chłopca imieniem Mowgli, który wychował się w dżungli wśród zwierząt. Książka ta jest czytana przez dzieci na całym świecie i jest uważana za jedną z najważniejszych klasyków literatury dziecięcej.

„Księga dżungli” – Rudyard Kipling

6. „Władca Pierścieni” – J.R.R. Tolkien

Władca Pierścieni to trylogia fantasy autorstwa J.R.R. Tolkiena. Opowiada o przygodach hobbita imieniem Frodo, który musi odnaleźć i zniszczyć tytułowy pierścień, aby ocalić świat przed złem. Książka ta jest uważana za jedno z najważniejszych dzieł literatury fantasy i jest czytana przez miliony ludzi na całym świecie.

„Władca Pierścieni” – J.R.R. Tolkien

7. „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” – J.K. Rowling

Harry Potter i Kamień Filozoficzny to pierwsza część bestsellerowej siedmiotomowej serii fantasy autorstwa J.K. Rowling. Opowiada o przygodach młodego chłopca imieniem Harry Potter, który dowiaduje się, że jest czarodziejem i rozpoczyna naukę w szkole magii. Książka ta jest czytana przez dzieci i dorosłych na całym świecie i stała się jednym z najważniejszych fenomenów kulturalnych ostatnich lat.

„Harry Potter i Kamień Filozoficzny” – J.K. Rowling

8. „Złodziejka książek” – Markus Zusak

Złodziejka książek to powieść historyczna autorstwa Markus Zusaka. Opowiada historię młodego chłopca imieniem Liesel, który znajduje schronienie u rodziny adopcyjnej podczas II wojny światowej w Niemczech. Podczas pobytu w nowym domu, Liesel zaczyna kradnąć książki, aby ukryć je przed nazistami. Książka ta jest czytana na całym świecie i uważana za jedno z najważniejszych dzieł literatury o Holokauście.

„Złodziejka książek” – Markus Zusak

9. „Milczenie owiec „– Thomas Harris

Milczenie owiec to thriller psychologiczny autorstwa Thomasa Harrisa. Opowiada historię psychiatry imieniem Hannibal Lecter, który jest też seryjnym mordercą. Książka ta stała się bestsellerem i została zekranizowana w postaci filmu o tym samym tytule.

„Milczenie owiec „- Thomas Harris

10. „To” – Stephen King

„To” to horror Stephena Kinga opowiadający historię grupy przyjaciół, którzy spotykają się po latach, aby stawić czoła potworowi znanemu z ich dzieciństwa. Książka ta stała się bestsellerem i została zekranizowana w postaci filmu o tym samym tytule.

„To” – Stephen King

Podsumowanie
Powyższa lista 10 najczęściej czytanych książek na świecie pokazuje, że czytanie jest ważnym elementem naszego życia i że książki są cenionym źródłem wiedzy i rozrywki na całym świecie. Od klasycznych dzieł literackich po bestsellery, książki są ważnym sposobem na rozwijanie naszych umiejętności i poszerzanie horyzontów.

Twórcy kryminałów – te 15 nazwisk musisz koniecznie zapamiętać

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię