Różdżka kansa – czym jest i jak ją stosować

Różdżka kansa (kansa wand) to małe narzędzie wykonane z drewna i metalu. Różdżka ma drewnianą rączkę i końcówkę wykonaną z metalu kansa, czyli materiału wykonanego z miedzi i cyny. Jest jednym z urządzeń stosowanych w medycynie ajurwedyjskiej.

Metal kansa, stosowany przez praktyków Ajurwedy od wieków, pierwotnie używany był przy wykonywaniu naczyń do picia. Kansa oczyszcza wodę i równoważy pH skóry, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia.

Jak używać różdżki kansa?

Kansa wand stosuje się podobnie do wałka z jade i innych narzędzi do masażu twarzy.

Twarz należy najpierw posmarować olejkiem lub serum, aby różdżka łatwa poruszała się po skórze, nie ciągnąc czy rozciągając jej. Eksperci podają, że praktycy ajurwedy najczęściej używają serum z szafranem.

Po nałożeniu olejku lub serum różdżką należy wykonywać ruchy:

  • zacząć od poruszania się okrężnymi ruchami wokół oczodołów,
  • następnie rysować ósemki na czole,
  • na koniec od okolic szczęki wykonywać ruch w górę w stronę kości policzkowych.

Znawcy twierdzą, że bardzo często olejek zmienia kolor na szary. Zapewniają, że nie ma co się martwić, gdyż jest to normalna reakcja chemiczna zachodząca między metalem a kwasami na skórze.

Jak długo używać różdżki kansa?

Masaż twarzy powinien trwać od 10 do 15 minut. Można go wykonywać codziennie.

Jak działa różdżka kansa?

Różdżka kansa to masaż twarzy. Pomaga zrelaksować mięśnie, zredukować obrzęk, poprawić wygląd skóry. Dodatkowo stymuluje krążenie krwi, usuwa toksyny, pobudza drenaż limfatyczny, dodaje blasku skórze. Skóra staje się bardziej jędrna, sprężysta i jaśniejsza. Może nawet poprawić napięcie mięśni twarzy i kształt.

Jak wpływa metal kansa na poprawę cery?

Kansa to metal alkaliczny. Dzięki temu przy użyciu kansa wand pH skóry zostaje zrównoważone oraz skóra staje się bardziej nawilżona a jakiekolwiek stany zapalne zachodzące w skórze złagodzone.

Przeciwskazania używania różdżki kansa

Praktycy Ajurwedy twierdzą, że stosowanie różdżki jest nieszkodliwą techniką pielęgnacji skóry, chyba że jesteś uczulony na metale.

6 rodzajów masażu twarzy

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię