20 sprawdzonych sposobów na szczęśliwe życie

Wieść szczęśliwe życie – kto by tego nie chciał? Jest to pragnienie chyba każdego człowieka. Na temat tego, jak osiągnąć stan szczęścia, napisano już stosy książek i rozważano przez wieki od strony filozoficznej.

Okazuje się jednak, że bycia szczęśliwą osobą … można się po prostu nauczyć. Co w tym pomaga?

1. Znalezienie w życiu hobby, pasji, rzeczy, dzięki którym wstajemy rano z zastrzykiem energii do działania.
2. Docenianie małych rzeczy, które przytrafiają się nam na codzień – pięknej pogody za oknem, wypitego kubka ulubionej kawy czy komplementu wypowiedzianego w naszą stronę.
3. Zdrowe odżywianie i codzienna aktywność fizyczna – nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy, a więc i szczęśliwszy duch.
4. Wysypianie się i znalezienie czasu na odpoczynek – pomaga to zmniejszyć poziom stresu, co wpływa korzystnie na cały organizm i psychikę.
5. Rezygnacja z porównywania się z innymi – każdy z nas jest inny, niepowtarzalny, wiedzie inne życie, zmaga się z innymi problemami, wobec czego rozmyślania typu „jakby to było znaleźć się na jego/jej miejscu” nie ma żadnego sensu.

6. Bezinteresowne pomaganie innym ludziom – pomaga docenić to, co mamy i uczy nas czerpania satysfakcji z tego, co niesiemy innym ludziom.
7. Otwarcie się na nowe doświadczenia – uruchamiają prawdziwą kaskadę endorfin w naszym ciele. Pamiętajmy przy tym, aby nie robić niczego wbrew sobie. Szukajmy tylko takich aktywności, które sprawiają radość.
8. Pielęgnowanie relacji z innymi ludźmi – rodziną, znajomymi.
9. Medytowanie, stosowanie praktyk relaksacyjnych, afirmacji – chwile spokoju i całkowitego wewnętrznego luzu są naprawdę nieocenione dla naszego dobrostanu psychofizycznego.
10. Życie chwilą, tu i teraz.
11. Kontakt z naturą – codzienne spacery, piesze wycieczki po lasach, słuchanie śpiewu ptaków, szumu wody ze strumyka, przytulanie się do drzew.
12. Oddawanie się zajęciom wymagającym inwencji twórczej – pisaniu, rysowaniu, rzeźbieniu i innym. Aktywności twórcze redukują poziom stresu, wprowadzają w stan relaksu i pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.
13. Otaczanie się ludźmi, z którymi dobrze się czujemy.
14. Akceptacja siebie.
15. Dbanie o ciało – codzienne rytuały i zabiegi pielęgnacyjne odprężają i poprawiają humor.
16. Traktowanie problemów jako wyzwań.
17. Szacunek do siebie, swoich wartości i zasad moralnych.
18. Zaprzestanie martwienia się na zapas.
19. Odkrywanie swojego prawdziwego „JA” – tylko będąc naprawdę sobą, wiemy czego naprawdę potrzebujemy, a tym samym łatwiej nam osiągnąć stan szczęścia.
20. Pielęgnowanie w sobie wdzięczności.
Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię