Starlink Muska w samolotach? Jest pierwsza umowa

Internet w samolocie nie jest już rzadko spotykanym zjawiskiem, ale nadal bardzo kosztownym. Do tej pory warunkiem tego luksusu jest podróżowanie w klasach biznesowych.

Linie lotnicze takie jak Air Canada, Qatar Airways czy Lufthansa oferują połączenie internetowe w swoich klasach biznesowych juz od dawna. Wszystko wskazuje na to, że może juz niedługo opcja ta będzie możliwa to dla każdego. I to niezależnie od linii lotniczych czy wybieranych klas.

 

Właściciel Starlinka, Elon Musk nigdy nie ukrywał pragnienia aby każdy człowiek na ziemi miał dostęp do internetu satelitarnego zawsze i wszędzie. Teraz to marzenie staje się rzeczywistością dzięki partnerstwie SpaceX i JSX

Umowa pomiędzy SpaceX a JSX obejmuje wyposażenie 100 samolotów w terminale Starlink. Zgodnie z komunikatem linii lotniczej, firma nie ma zamiaru obciążać dodatkowymi kosztami swoich klientów. Podpisanie umowy ze Starlink służy tylko i wyłącznie poprawie jakości oferowanych usług. WiFi ma być dostępne jeszcze przed końcem tego roku.

Dokładne szczegóły jak to ma wyglądać jeszcze nie zostały podane. Jednak eksperci twierdzą, że będzie to najprawdopodobniej zbliżone do zastosowania routerów w domu. Tylko w tym wypadku sygnał będzie rozprowadzany po samolocie.

Warte uwagi jest to, że linie JSX działają na rynku stosunkowo od niedawna. Powstały w roku 2016 i oferują loty na zazwyczaj krótkich odcinkach, pomiędzy stanami w USA.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię