Święto dziękczynienia w USA

Suto zastawione stoły, parady i wspólne oglądanie meczów futbolowych.

Tak Amerykanie obchodzą dziś jedno ze swoich najważniejszych świąt – Święto Dziękczynienia. Większość spędza je z rodziną i przyjaciółmi a na stole króluje indyk.
Święto Dziękczynienia czyli Thanksgiving ma charakter rodzinny. Jego nieodłącznym elementem jest pieczony indyk z nadzieniem z chleba.

Na stołach pojawią się także szynka, słodkie ziemniaki, fasolka i żurawina. Będą też ciasta – z dyni lub z jabłkami. Przed świątecznym posiłkiem Amerykanie podziękują za wszystko co dobrego przydarzyło im się w mijającym roku. Po obfitym obiedzie obejrzą mecze futbolu amerykańskiego.

W tym roku ponad 55 milionów Amerykanów udało się w podróż by spędzić święta z najbliższymi. Prezydent Joe Biden wraz z rodziną spędzi Święto Dziękczynienia na wyspie Nantucket w Massachusetts. Amerykańska para za poprzez łącza wideo przekaże życzenia żołnierzom USA stacjonującym w bazach na całym świecie.

Święto Dziękczynienia przypada w czwarty czwartek listopada. Obchodzone jest na cześć pierwszych zbiorów europejskich osadników, którzy przybyli do Ameryki w XVII wieku.

IAR

Lista sklepów które będą zamknięte w Święto Dziękczynienia 2022

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię