Jak upiec soczystego indyka?

Jeśli zastosujesz 13 poniższych kroków podczas pieczenia indyka – będzie on soczysty i aromatyczny.

1. Pozycja rusztu – piecz indyka na środku piekarnika, aby zapewnić równomierne pieczenie.

2. Indyka piecz na warzywach – ułóż marchew, cebulę i seler naciowy na dnie brytfanki, a następnie ułóż indyka na wierzchu. Warzywa pozwolą, aby ciepło przepływało pod indykiem – zapewni to równomierne pieczenie.

3. Dodaj glazurę – aby uzyskać równomiernie zabrązowioną skórę indyka, za pomocą pędzla nałóż na nią miód, melasę, oliwę z oliwek lub śmietanę.

4. Farsz – gotuj oddzielnie. Nadzienie wewnątrz indyka oznacza, że upieczenie indyka zajmie więcej czasu i zwiększa prawdopodobieństwo, że indyk zostanie rozgotowany, a farsz niedogotowany.

5. Osusz – indyka przed rozpoczęciem pieczenia, aby uzyskać naprawdę chrupiącą skórę. Nadmiar wilgoci na powierzchni indyka tworzy w piekarniku parę – a to oznacza rozmoczoną skórę.

 

6. Nogami do tyłu – indyka włóż do piekarnika tak, aby nogi były blisko tylnej ściany piekarnika. Temperatura w piekarniku jest często wyższa w pobliżu tylnej części. Uda otrzymają więcej ciepła, którego potrzebują, podczas gdy pierś upiecze się w niższym ogniu bliżej drzwi. Ta różnica temperatur jest kluczem do doskonałego smaku.

7. Kąpiel solankowa – zostaw indyka w solance na przynajmniej 6 godzin, a będzie bardziej soczysty.

8. Użyj termometru do mięsa – włóż końcówkę termometru w najgrubszą część uda; kiedy termometr wskaże 165° F indyk jest upieczony.

9. Odstaw indyka – na 20 minut po wyjęciu z piekarnika. Pozwala to na ponowne rozprowadzenie soków znajdujących się blisko powierzchni z powrotem do środka mięsa, dzięki czemu indyk będzie bardziej soczysty.

10. Podlewaj – indyka podczas pieczenia. Możesz do tego użyć soków z brytfanki lub rosołu. Jednak nie rób tego zbyt często, gdyż za każdym razem kiedy otwierasz piekarnik temperatura spada.

11. Piecz w dół piersią – przez pierwszą godzinę. Białe mięso będzie bardziej wilgotne.

12. Dopraw indyka – na zewnątrz i natrzyj przyprawami i ziołami wewnątrz.

13. 165F czy 180F – indyka powinno wyjąć się z piekarnika kiedy w najgrubszej części uda termometr zarejestruje temperaturę 165F i odstawić pod przykryciem na około 20 minut, aby temperatura doszła do 175F – 180F.

Produkty żywnościowe bogate w żelazo

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię