TikTok wprowadza limity czasowe dla nieletnich

TikTok wprowadza limity czasowe korzystania z platformy dla użytkowników poniżej 18 roku życia. Nastolatkowie korzystający z TikTok będą ograniczeni do 1 godziny użytkowania każdego dnia.

Cormac Keenon, TikTok Head of Trust and Safety, w oświadczeniu napisał: „Ogłaszamy nowe funkcje dla nastolatków, rodzin i całej naszej społeczności. Wierzymy, że cyfrowe doświadczenia powinny dawać radość i odgrywać pozytywną rolę w sposobie, w jaki ludzie wyrażają siebie, odkrywają pomysły i nawiązują kontakty. Udoskonalamy nasze narzędzie czasu przed ekranem, dodając więcej niestandardowych opcji, wprowadzając nowe ustawienia domyślne dla kont nastolatków i rozszerzając parowanie rodzinne o większą kontrolę rodzicielską.”

Przedstawiciele TikTok dodają, że w sprawie wyboru i ustalenia odpowiedniego czasu przed ekranem, firma skonsultowała się z ekspertami z Digital Wellness Lab w Boston Children’s Hospital.

Firma zmienia ustawienia domyślne w celu ograniczenia spędzania czasu przed ekranem. Ustawienia te zostaną automatycznie wprowadzone  i włączone dla każdego konta, o którym „wiadomo, że należy do osoby poniżej 18 roku życia.” Każdego dnia po pierwszej godzinie użytkowania  aplikacja ostrzeże użytkowników że ich czas na TikTok dobiegł końca.

Limity czasowe

TikTok również podzieli nastolatków na dwie grupy. Pierwsza to dzieci poniżej 13 roku życia. Druga grupa stanowi nastolatków w wieku od 13 do 18 lat.

1. Dzieci poniżej 13 roku życia

Dzieci w tej grupie po spędzeniu 60 minut przed ekranem będą musieli poprosić rodzica lub opiekuna o wprowadzenie specjalnego kodu, aby włączyć dodatkowe 30 minut na TikTok.

2. Nastolatkowie w wieku od 13 do 18 lat

Nastolatkowie w drugiej grupie wiekowej, po 60 minutach otrzymają wiadomość z prośbą o wpisanie hasła, aby kontynuować. Według ekspertów TikTok ma to nastolatkom pomóc w sposób bardziej świadomy podejmować decyzje o „przedłużeniu czasu” przed ekranem.

Ponadto do każdego konta nastolatka TikTok wyśle cotygodniowe powiadomienie z podsumowaniem czasu spędzonego przed ekranem.

Family Pariring

TikTok, oprócz limitów czasowych, wprowadza trzy nowe funkcje Parowania Rodzinnego – Family Pairing:

1. Niestandardowe dzienne limity czasu przed ekranem

Opiekunowie będą mogli korzystać z parowania rodzinnego (parowanie rodzinne pozwala rodzicowi połączyć swoje konto TikTok z kontem nastolatka), aby dostosować dzienny limit czasu przed ekranem dla swojego nastolatka – w tym wybrać różne limity czasowe w zależności od dnia tygodnia. Opcja ta daje rodzinom więcej możliwości dopasowania czasu przed ekranem do harmonogramów szkolnych, wakacji lub wyjazdów rodzinnych.

2. Pulpit nawigacyjny czasu przed ekranem

Pulpit nawigacyjny czasu przed ekranem do parowania rodzinnego zawiera podsumowania czasu spędzonego w aplikacji, liczbę otwarć TikTok oraz zestawienie całkowitego czasu spędzonego w ciągu dnia i nocy.

3. Wyciszenia powiadomień

TikTok wprowadza nowe ustawienie, które umożliwiają rodzicom ustawienie harmonogramu wyciszania powiadomień dla ich nastolatków. Konta użytkowników w wieku 13-15 lat nie otrzymują powiadomień push od 21:00, a konta użytkowników w wieku 16-17 lat mają wyłączone powiadomienia push od 22:00.

Prezes i dyrektor generalny ConnectSafely, Larry Magid, dodaje, że „Family Pairing to okazja dla rodziców i nastolatków do współpracy w rozwijaniu zdrowych nawyków online. To nie kontrola rodzicielska, to zaangażowanie rodziców i okazja dla rodziców i nastolatków do uczenia się od siebie nawzajem”.

Ustawienia bezpieczeństwa

Przedstawiciele firmy przypominają, że nie są to pierwsze kroki jakie firma podjęła w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa małoletnim użytkownikom. Trzy główne ustawienia bezpieczeństwa to:

1. Osoby w wieku 13-15 lat mają domyślnie ustawione konta jako prywatne, co umożliwia nastolatkom dokonywanie świadomych wyborów dotyczących tego, co, kiedy i komu chcą udostępniać.

2. Bezpośrednie wiadomości są dostępne tylko dla osób w wieku 16 lat i starszych.

3. Aby prowadzić transmisję NA ŻYWO, członkowie społeczności muszą mieć co najmniej 18 lat.

ZJ

Technologiczne zagrożenia w XXI wieku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię