W Kalifornii tysiące pedofilów wypuszczonych na wolność

Reporter Daily Mail, Josh Boswell, przeprowadził dochodzenie w sprawie wcześniejszego wypuszczania na wolność pedofilów w stanie Kalifornia.

Boswell przeanalizowali bazę danych skazanych przestępców seksualnych w Kalifornii. Analiza wykazał, że ponad 7000 pedofilów skazanych za  przestępstwo określone jako „sprośne lub lubieżne czyny z dzieckiem poniżej 14 roku życia”, zostało zwolnionych z więzienia po odbyciu kary krótszej niż jeden rok.

Josh Boswell, starszy reporter Daily Mail, w wywiadzie z Tucker Carlson dla FoxNews, powiedział, że Departament Sprawiedliwości Kalifornii odmówił mu dostarczenia danych na temat przestępców seksualnych pomimo obowiązującego w Kalifornii prawa Megan. Megan’s Law nakłada na organy ścigania obowiązek udostępniania opinii publicznej informacji o przestępcach seksualnych. Prawo to obowiązuje od 1994 roku.

Brak współpracy ze strony Departamentu Sprawiedliwości Kalifornii nie powstrzymał Boswella przed kontynuacją dochodzenia. Reporter powiedział, że kiedy dotarł do informacji, jego analiza danych pokazała „dość szokujące” wyniki.
Wielu pedofilii skazanych za ciągłe wykorzystywanie seksualne dziecka spędziło zaledwie kilka miesięcy w kalifornijskich więzieniach. A w niektórych przypadkach zaledwie dwa dni. Boswell dodał, że „jeden z przestępców seksualnych, który wrócił na ulicę niecały tydzień po tym, jak został skazany za ciągłe wykorzystywanie seksualne dziecka, według bazy danych mieszka jedną przecznicę od przedszkola”.

Baza danych strony Megan’s Law ukazuje 54 986 przestępców seksualnych w Kalifornii, 76% popełniło przestępstwa z udziałem dzieci. 19 000 zostało skazanych za molestowanie dzieci poniżej 14 roku życia.

Ponad 7150 z nich spędziło zaledwie kilka dni lub miesięcy za kratkami.
Mniej niż 12 miesięcy w więzieniu spędziło również kolejnych 365 pedofilów skazanych za ciągłe wykorzystywanie seksualne dziecka, 39 przypadków sodomii z dzieckiem poniżej 16 roku życia oraz 3, którzy porwali dzieci poniżej 14 roku życia „z zamiarem popełnienia czynów lubieżnych lub lubieżnych”.

Wyniki dochodzenia pokazały, że w Kalifornii przeciętny pedofil odsiadywał w więzieniu dwa lata i 10 miesięcy. „Są to ludzie, którzy spędzają kilka miesięcy w więzieniu za te naprawdę okropne, haniebne zbrodnie”,  powiedział Boswell.

Kiedy Daily Mail pokazało ich raport urzędnikom z Kalifornii, w tym prokuratorom, większość z nich winą obarczała politykę popieraną przez demokratycznego gubernatora Gavina Newsoma, która pozwoliła na skrócenie wyroków i wcześniejsze zwolnienie skazanych przestępców.

„Prokuratorzy, z którymi rozmawiałem, powiedzieli, że może to częściowo wynikać z chęci wcześniejszego zwolnienia więźniów z więzienia, ponieważ chcą wypuścić nie -brutalnych przestępców i zmniejszyć populację więźniów. Problem polega na tym, że wśród tych nie- brutalnych przestępców są niektórzy z tych pedofilów, którzy mają wysokie ryzyko ponownego popełnienia przestępstwa, zgodnie z badaniami przeprowadzonymi na populacji seksualnych przestępców”.

W oświadczeniu dla Fox News Digital przedstawiciele biura gubernatora Kalifornii Gavina Newsoma napisali: „Stan Kalifornia zintensyfikował wysiłki w celu zatrzymania przestępców, zwiększając fundusze dla organów ścigania w celu śledzenia i aresztowania internetowych drapieżników. Ponadto stan prowadzi operacje żądła z federalnymi i lokalnymi funkcjonariuszami organów ścigania oraz powołał regionalne zespoły ds. Handlu ludźmi i zatrzymywania przestępców seksualnych. „

Jak podaje Daily Mail, według Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych przestępcy seksualni są co najmniej cztery razy bardziej narażeni na ponowne aresztowanie za przestępstwa seksualne niż inni przestępcy.

ZJ

Kilka słów o tym, na co USA marnuje pieniądze

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię