8 zalet masażu twarzy

masaz twarzy

Masaż twarzy pomaga w zwiększeniu krążenia krwi, rozluźnia mięśnie twarzy i zmniejsza obrzęki. Według lekarzy masaż twarzy również poprawia samopoczucie psychiczne, rozluźnia i zmniejsza poziom stresu.

Poprawia krążenie krwi i zmniejsza stres

Masaż twarzy pomaga poprawić ukrwienie skóry twarzy. Badania pokazują, że 5-minutowy masaż poprawia przepływ krwi i pomaga w osiągnięciu promiennej skóry.
Masaż twarzy również zmniejsza stres poprzez aktywację współczulnego układu nerwowego.

 

Wypłukuje toksyny

Masaż twarzy rozprowadza płyn limfatyczny i usuwa toksyny ze skóry twarzy. Układ limfatyczny to połączenie tkanek i narządów w organizmie, które pozbywają się toksyn i innych odpadów z organizmu.

Odmładza wygląd

Masaż twarzy może zminimalizować pojawianie się drobnych zmarszczek i pomóc w uzyskaniu gładszej tekstury. Napięte mięśnie twarzy mogą powodować zmarszczki. Masaż twarzy rozluźnia te mięśnie i zmniejsza widoczność zmarszczek. Wraz ze wzrostem krążenia krwi podczas masażu wzrasta produkcja kolagenu. Kolagen to białko, które utrzymuje jędrność skóry i zapobiega jej wiotczeniu.

Zarządza tkanką bliznowatą

Jeśli masz bliznę na twarzy, która jest w trakcie gojenia, masaż może być bardzo korzystny. Masowanie tkanki bliznowatej i okolic może pomóc zwiększyć przepływ krwi, rozluźnić pobliskie tkanki i spłaszczyć guzy.

masaz twarzy

Dodaje blasku skórze

Masaż skóry nie tylko odmładza, ale również dodaje blasku i świeżości.

Zmniejsza TJM

Osoby z chorobami stawu skroniowo-żuchwowego (TMJ) mogą odczuwać dyskomfort w szczęce lub twarzy, bóle głowy, ucha lub szczękościsk. Według Cleveland Clinic masaż punktu spustowego może pomóc złagodzić napięte mięśnie szczęki. Ten dyskomfort może być spowodowany żuciem, zaciskaniem szczęki lub zgrzytaniem zębami. Masaż łagodzący objawy TMJ może być szczególnie skuteczny w połączeniu z ćwiczeniami szczęki.

Poprawia skórę z trądzikiem

Stymulowanie skóry poprzez masaż może pomóc poprawić krążenie krwi i zmniejszyć widoczność trądziku. Należy jednak pamiętać, że skóry z już występującym na niej trądzikiem nie należy masować, gdyż można go roznieść na większą powierzchnię twarzy.

Zmniejsza ciśnienie w zatokach

O ile nie jest to przypadek zakaźny lub ostry stan zapalenia zatok, można użyć masażu, aby złagodzić ciśnienie w zatokach, dyskomfort i zatkanie. Masaż zatok może również pomóc w odprowadzaniu śluzu, łagodzeniu bólów głowy i poprawie krążenia.

8 zalet masażu twarzy

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię