Pięć porad Dalajlamy na długowieczność

Marzy wam się długie życie? Przeczytajcie pięć porad Dalajlamy na długowieczność.

Dalajlama wierzy, że będzie żył 113 lat w obecnym wcieleniu. Jak mówi, „długowieczność może sobie wyobrazić tylko ktoś, kto traktuje zdrowie priorytetowo”.

Chociaż nie wszyscy możemy pozwolić sobie na medytację przez kilka godzin dziennie, jest kilka innych sposobów, które Dalajlama wykonuje regularnie a które możemy dodać do własnego dziennego harmonogramu.

Oto 5 najważniejszych rad na długowieczność według Dalajlamy:

1. Utrzymuj stałe godziny snu

sen

Dalajlama budzi się codziennie o 3 nad ranem i idzie spać o 7 wieczorem. Dzięki temu ma zapewnione osiem godzin snu w nocy. Również są ważne stałe godziny snu. Utrzymanie spójnego harmonogramu snu (nawet w weekendy) jest jednym z najlepszych sposobów na wypoczynek.

2. Medytuj codziennie

medytacja

Medytacja jest ogromną częścią codziennej rutyny Dalajlamy. Każdego dnia po porannym prysznicu spędza około siedem godzin dziennie na medytacji. Po śniadaniu spędza kolejne trzy godziny na modlitwie i medytacji. Dzień kończy kolejnymi dwoma godzinami medytacji. Wystarczy 5 minut dziennie spędzone ciszy. Medytacja nie musi być związana z religią. Medytacja uspokaja i relaksuje. Badania wykazały, że medytacja może spowolnić starzenie się, wyostrzyć umysł i zmniejszyć stres.

3. Postaw na aktywność

Aktywność nie oznacza, że ​​musisz ćwiczyć na siłowni pięć razy w tygodniu. Wystarczą spacery, najlepiej na świeżym powietrzu. Rozciągaj ciało i głęboko oddychaj. Dalajlama każdego dnia o 5 rano, przed zjedzeniem śniadania odbywa 30-minutowy spacer.

 

4. Stosuj dietę roślinną

Kiedy Dalajlama jest w swoim domu w Dharamsali w Indiach, stosuje dietę wegetariańską. Ale kiedy podróżuje, je mięso. Zmniejszenie spożycia mięsa jest dobre dla ogólnego zdrowia, a szczególnie dobre dla zdrowia serca i jelit. Może także obniżyć ryzyko zachorowania na raka. Niektórzy z najdłużej żyjących ludzi na świecie stosują diety roślinne i podobnie jak Dalajlama, tylko od czasu do czasu jedzą mięso. Dalajlama zaleca również, abyśmy jedli to co rośnie wokół nas. Jak mówi, „jedzmy to co rośnie w naszej strefie klimatycznej, w tej w której żyjemy, największą wartość dla naszego organizmu będą miały naturalnie rosnące owoce i warzywa na naszym terenie”.

5. Praktykuj empatię

Według Dalajlamy współczucie jest jednym z najpotężniejszych narzędzi szczęścia. Podczas przemowy w 2016 roku z okazji swoich 80. urodzin, Dalajlama powiedział: „Współczucie … otwiera nasze serce. Strach, gniew, nienawiść zawężają umysł”. Wyjaśnił, że okazywanie współczucia pomaga kultywować wewnętrzny spokój. Praktykowanie współczucia to także świetny sposób na poczucie więzi z innymi. Pierwszym krokiem w kultywowaniu współczucia jest rozwijanie empatii wobec bliźnich. Dalajlama sugeruje poniższy poranny rytuał powitania dnia: „Dzisiaj mam szczęście, że się obudziłem, żyję, mam cenne ludzkie życie, nie zamierzam go zmarnować. Wykorzystam wszystkie moje energie, aby się rozwinąć, rozszerzyć swoje serce na innych, osiągnąć oświecenie z korzyścią dla wszystkich istot, będę miał życzliwe myśli wobec innych, nie będę się złościć ani źle myśleć jeśli chodzi o innych, zamierzam przynieść innym korzyści w jak największym stopniu. ”

Dalajlama również zaleca, aby pamiętać, że „Jutrzejsze wydarzenia w dużej mierze zależą od naszych dzisiejszych działań”.

Jak zmotywować się do ćwiczeń i utrzymania zdrowego stylu życia

 

Posłuchaj naszych Podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię