Zioła na obniżenie ciśnienia krwi

Wysokie ciśnienie krwi nazywane często cichym zabójcą uszkadza naczynia krwionośne prowadząc do poważnych problemów zdrowotnych.

Wysokie ciśnienie definiowane jest przez American College of Cardiology/American Heart Association jako 130/80 mmHg. Pierwsza liczba, zwana jest skurczowym ciśnieniem krwi. Mierzy ona ciśnienie w tętnicach podczas bicia serca. Druga liczba, zwana rozkurczowym ciśnieniem krwi, mierzy ciśnienie w tętnicach, pomiędzy uderzeniami serca.

 

Na obniżenie ciśnienia krwi lekarze zalecają ruch, zdrową dietę, utratę wagi, rzucenie papierosów i alkoholu. Oprócz tych zaleceń można również wypróbować kilka ziół znanych z właściwości obniżających ciśnienie krwi. Zanim jednak po nie sięgniesz warto skonsultować to z lekarzem prowadzącym.

Siemię lniane

Jest źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, w szczególności kwasu alfa-linolenowego (ALA). Spożywanie dużych ilości ALA obniża ciśnienie krwi.

Słodka bazylia

Eugenol – przeciwutleniacz, zawarty w słodkiej bazylii naukowcy powiązali z właściwościami obniżającymi ciśnienie krwi. Eugenol działa jako naturalny bloker kanału wapniowego zapobiegając przemieszczaniu się wapnia do serca i komórek tętniczych. Dzięki temu naczynia krwionośne rozluźniają się i rozszerzają się i rozrzedzają krew powodując łatwiejszy przepływ.

Pietruszka

Pietruszka zawiera witaminę C i kartneoidy, które pomagają obniżyć ciśnienie skurczowe i rozkurczowe krwi. Podobnie do eugenolu działa jako bloker kanału wapniowego.

Soursop

Niektóre badania pokazują, że soursop obniża skruczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi poprzez zmniejszanie aktywność enzymów, które pomagają regulować poziom cukru we krwi.

 

Nasiona selera

Nasiona selera są pełne błonnika pokarmowego. Badania pokazują, że błonnik pomaga utrzymać ciśnienie krwi w normie.

Chiński pazur kota

Nazywany Uncaria rhynchophylla, Gou-Teng lub Chotoko działa jako naturalny bloker kanałów wapniowych. Inne związki zawarte w chińskim pazurze kota stymulują narządy krwionośne do wytwarzania tlenku azotu, który rozszerza naczynia i pomaga w przepływie krwi.

Bakopa drobnolistna

Pomaga obniżyć ciśnienie skurczowe, jak i rozkurczowe stymulując naczynia krwionośne do uwalniania tlenku azotu.

Tymianek

W tymianku znajduje się kwas rozmarynowy znany z właściwości zmniejszających stany zapalne oraz poziom cukru i zwiększający przepływ krwi.

Imbir

Poprawia krążenie krwi, obniża cholesterol i pomaga w utrzymaniu zdrowego poziomu ciśnienia krwi. Imbir obniża ciśnienie krwi jako naturalny bloker kanału wapniowego i naturalny inhibitor konwertazy angiotensyny – ACE

Jak reaguje twoje ciało na niedobór witaminy D

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię