Amerykanie mówią po polsku. Zobacz, jak im poszło

Język polski jest dla obcokrajowców prawdziwym wyzwaniem. Nic dziwnego, wszak uchodzi za jeden z najtrudniejszych do opanowania języków na świecie. A ortografia i interpunkcja to małe piwo w porównaniu z poprawną wymową.

Według obliczeń ekspertów z Foreign Service Institute, czas potrzebny na opanowanie języka polskiego to około 1100 godzin, czyli sześć i pół tygodnia ciężkiej harówki (przy założeniu, że uczeń przyswaja wiedzę bez żadnych przerw). Dłużej nagimnastykować trzeba się z arabskim, kantońskim, mandaryńskim, japońskim i koreańskim – na naukę każdego z tych języków trzeba poświęcić co najmniej 2200 godzin. Warto dodać, że podczas przygotowania raportu mądre głowy z Foreign Service Institute wyszły z założenia, iż językiem ojczystym każdego z uczniów jest język angielski.

A jakie języki zostały uznane za najłatwiejsze do opanowania? Duński, francuski, hiszpański  i portugalski. Według obliczeń nauka każdego z nich zajmuje nie więcej niż 600 godzin pracy, czyli jakieś 25 dni nieustannego zakuwania.

Jak Amerykanie radzą sobie z językiem polskim? Odpowiedzi na to pytanie szukała twórczyni kanału YouTube Kate Pierogi.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię