Masowe deportacje przesunięte. Trump się ugiął

źródło: pixabay.com, Donald Trump

Na prośbę Partii Demokratycznej prezydent Donald Trump o dwa tygodnie przesunął masowe deportacje imigrantów z USA. O swojej decyzji Trump poinformował na Twitterze.

Przypomnijmy, że 17 czerwca prezydent USA zapowiedział „milionowe” deportacje: „W przyszłym tygodniu ICE rozpocznie proces usuwania milionów nielegalnych obcych, którzy bezprawnie dostali się do Stanów Zjednoczonych” – napisał na Twitterze.

Zapowiedź pojawiła się krótko po opublikowaniu niekorzystnych dla Trumpa sondaży przedwyborczych. Wynika z nich, że w hipotetycznym starciu prezydenckim Donald Trump przegrałby zarówno z Joe Bidenem, jak i Bernie Sandersem – obaj demokraci uzyskali po 49 proc. poparcia zaś Trump – odpowiednio 39 i 40 proc.

W sobotę prezydent poinformował, że zapowiadane masowe deportacje nielegalnych imigrantów rozpoczną się z co najmniej dwutygodniowym opóźnieniem.

Prezydent liczy na wypracowanie nowej strategii w kwestii polityki azylowej i uszczelnienia granicy z Meksykiem. Liderka Demokratów Nancy Pelosi z zadowoleniem przyjęła decyzję Donalda Trumpa.

Według szacunków ICE (Agencji ds. Imigracji i Ceł) w Stanach Zjednoczonych przebywa nielegalnie 12 milionów osób, głównie z krajów Ameryki Środkowej i Meksyku.

Co warte podkreślenia władze Meksyku zapowiedziały rozmieszczenie oddziałów Gwardii Narodowej na swojej południowej granicy. Ma to powstrzymać imigrantów przed dostaniem się na terytorium USA.

Trump postawił Meksykowi ultimatum w tej sprawie grożąc nałożeniem karnych ceł na meksykańskie towary. Według wcześniejszej zapowiedzi Trumpa masowe deportacje nielegalnych imigrantów miały się rozpocząć w niedzielę 23 czerwca.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię