Legendarna kopalnia miedzi na Alasce

Kennicott-Alaska

Kennicott to legendarne miejsce na mapie Alaski, to również nazwa legendarnej kopalni o której wciąż krążą mniej lub bardziej prawdziwe anegdoty.

Każdy przyjezdny, turysta, globtroter czy przeciętny zjadacz chleba, który zatrzymuje się na przysłowiowe pięć minut aby chłonąć piękno Alaski prędzej czy później usłyszy o Kennicott.

Posłuchajcie i wy….

Opuszczona właściwie w przeciągu jednej nocy kopalnia miedzi przyciąga do siebie miłośników historii oraz przygody, którą wyczuć można tutaj właściwie w każdej ścianie. Sama trasa do Kennicott wymaga dużej determinacji i pokonania słynnej drogi McCarthy – 60-milowego, żużlowego odcinka prowadzącego wzdłuż rwących lodowcowych rzek, lasów borealnych i gór największego parku narodowego Stanów Zjednoczonych. Trasa rozpoczynająca się z Chitina określanego dzisiaj mianem „Ghost Town” to również fantastyczna okazja do spotkania niedźwiedzi, które upodobały sobie przydrożne jagody. Wzdłuż tej samej drogi, od 1911 roku, poruszał się pociąg transportujący wydobytą miedź z kopalni aż do oddalonej od 196 mil Cordovy, pokonując przy tym masywne rzeki oraz góry, a nawet aktywne lodowce.

film autorstwa Damian Hadasia, mieszkającego na Alasce prowadzącego stronę www.kierunekalaska.pl

Materiał video opowiadający historię Kennicott.

 

<iframe width=”860″ height=”415″ src=”https://www.youtube.com/embed/Z_HtncNZUYI” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię