Największy przetwórca mleka i jego przetworów w Ameryce bankrutuje w obliczu gwałtownego spadku sprzedaży

Dean Foods, największy przetwórca i dystrybutor mleka w USA, złożył wniosek upadłościowy

Firma, która jest właścicielem marek takich jak Dairy Pure, Oak Farms, TruMoo, Land O ’Lakes planuje kontynuować działalność, jednocześnie prowadzić restrukturyzację i próbujac sprzedać wszystkie aktywa firmy.

Dean Foods, z siedzibą w Dallas, zatrudniająca 15 000 osób w całym kraju, ma trudności z utrzymaniem się na powierzchni, ponieważ coraz więcej konsumentów wybiera zakup mleka roślinnego zamiast krowiego. Firma Dean Foods odnotowała gwałtowny spadek zysków na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Według amerykańskiego Departamentu Rolnictwa konsumpcja mleka krowiego w USA spadła o około 25% w ciągu ostatnich 20 lat

Oprócz zmieniających się nawyków konsumenckich, w 2017 sieć Walmart stworzyła własną przetwórnię mleka w wyniku czego Dean Foods został zmuszony do anulowania ponad 100 umów z producentami mleka w ośmiu stanach. W 2018 r. sieć spożywcza Food Lion również rozwiązała współpracę z producentem. Podczas gdy sieci takie jak Kroger i Albertsons, podążają za przykładem sieci Walmart i Lion Foods, rozbudowując własne zakłady przetwórstwa mleka i butelkowania, kupujący nadal będą mogli znaleźć produkty Dean Foods na półkach sklepowych.

Eric Beringause, dyrektor generalny i prezes Dean Foods zapewnił, że pomimo ogłoszenia informacji o wniosku upadłościowym, firma planuje kontynuować działalność w całym kraju. Przyznał jednocześnie, że firma zmaga się z  problemami w obliczu rosnącej konkurencji na rynku.

„Pomimo starań, aby nasza firma była bardziej elastyczna i efektywna cenowo, odczuwamy wpływ trudnego środowiska operacyjnego charakteryzującego się ciągłym spadkiem konsumpcji mleka przez konsumentów”, powiedział Beringause w oświadczeniu opublikowanym we wtorek. „Co ważne, nadal bedziemy dostarczac klientom dostawy najwyższej jakości produktów mlecznych i będziemy wspierać producentów mleka krowiego”.

Dean Foods sprzedaje również inne produkty mleczne, takie jak masło, śmietana, lody i skupuje obecnie 10% całego mleka krowiego w USA. Według oświadczenia opublikowanego we wtorek, firma wcześniej rozmawiała z Dairy Farmers of America o potencjalnej sprzedaży „wszystkich aktywów firmy”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię